[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

اولین محک خیلی جدی برای اسکوچیچ، روزنامه شیراز نوین

از 13 بازیکن تیم ملی مالی مقابل غنا تنها یک بازیکن در لیگ داخلی این کشور بازی می‌کند.
مصاف ایران و ازبکستان در تاشکند اولین مسابقه تیم ملی زیر نظر اسکوچیچ بود؛ دیداری که نوید روزهای خوبی را می‌داد.
تقریباً همزمان با این دیدار تدارکاتی در ترکیه هم دو تیم مطرح فوتبال آفریقا یعنی مالی و غنا مقابل هم قرار گرفتند که در کمال ناباوری شاهد برتری 3 بر صفر مالی بودیم.
ساکت الهامی‌دو، روز قبل در مصاحبه‌ای که با ورزش سه در مورد عملکرد تیم ملی انجام داد، از مالی به عنوان حریفی بسیار خوب برای محک زدن تیم ملی نام برد و  دراگان اسکوچیچ در مورد این بازی حرف زده و ضمن اینکه در حال حاضر مالی را یکی از سه تیم برتر قاره آفریقا در کنار نیجریه و سنگال ارزیابی کرد، این مسابقه تدارکاتی را مکانی مناسب برای به چالش کشیدن شرایط فیزیکی بازیکنانش توصیف کرده است.
البته نگاهی به لیست بازیکنان تیم ملی مالی نشان می‌دهد که محمد ماگاسوبا، سرمربی 52 ساله تیم، حساب ویژه‌ای روی بازی‌های تدارکاتی تیمش باز کرده و تا حد ممکن از تمام بازیکنانش برای آماده‌سازی تیم بهره برده است.
فقط یک بازیکن از لیگ داخلی در ترکیب اصلی!
سرمربی مالی در بازی با غنا از سیستم 1-3-2-4 استفاده کرد و دیارا که در یکی از دو قطب برتر کشور مالی بازی می‌کند، در چهارچوب دروازه بازی کرد ولی نگاهی به خط دفاعی این تیم نشان می‌دهد که حتی یک بازیکن شاغل در کشور مالی هم در آن وجود ندارد.
ساکو و فوفانا در مقابل غنا دو مدافع میانی تیم بودند که به ترتیب در ویتوریا گیمارش پرتغال و متز فرانسه بازی می‌کنند. حضور در پست دفاع راست در مصاف با غنا برعهده ترائوره گذاشته شده بود که در رن بازی می‌کند و در نهایت مدافع چپ مالی ماسادو هایدارا بود که در تیم لانس فرانسه به میدان می‌رود.
دوکور هافبک لانس، لاسانا کولیبالی بازیکن تیم فوتبال سرکل بروژ، دو هافبک دفاعی تیم بودند و یک خط جلوتر از این دو بازیکن، آمادو هایدارا هافبک تیم فوتبال لایپزیش بازی کرده که از چپ با البیلال توره بازیکن، رنس و از راست با کوین زوهی، بازیکن تیم فوتبال استراسبورگ حمایت می‌شد تا برای کالیف کولیبالی، مهاجم تیم، موقعیت‌سازی کنند.
البته در نیمه دوم این مسابقه سرمربی مالی دست به دو تعویض نیز زد و آمادا ترائوره که در لیگ عربستان بازی می‌کند و چارلوت ترائوره بازیکن تیم نانتس وارد زمین بازی شدند، تا فقط دروازه‌بان این تیم در پیروزی 3 بر صفر مقابل غنا از لیگ داخلی باشد.
جالب اینکه پیروزی سه بر صفر مالی مقابل غنا در شرایطی رقم خورد که ستاره‌های بزرگی نظیر توماس پارتی که با انتقال 50 میلیون یورویی از اتلتیکو مادرید به آرسنال پیوست و بازیکنانی نظیر جردن آیو، مهاجم کریستال پالاس و آندره آیو وینگر چپ سوآنسی حضور داشتند و سایر بازیکنان این تیم نیز اکثریتشان مانند بازیکنان مالی در لیگ یک فرانسه بازی ‌می‌کنند.
با این وصف می‌توانیم بازی جذابی را از تیم ملی در بازی برابر مالی که از ساعت 17:30 دقیقه امروز آغاز می‌شود، انتظار داشته باشیم؛ دیداری که می‌تواند نشان‌دهنده سطح آرزوهای تیم ملی با سرمربی جدیدش باشد.
دراگان اسکوچیچ برای بازی امروز برابر مالی احتمالاً چند تغییر را در ترکیب تیم اعمال خواهد کرد که مهم‌ترین آنها می‌تواند در خط حمله باشد.
سردار آزمون، مهاجم تیم ملی ایران که در بازی دوستانه اول برابر ازبکستان یک گل زیبا به ثمر رساند با اجازه اسکوچیچ و درخواست زنیت سن پترزبورگ زودتر اردوی تیم ملی را ترک کرد تا به روسیه برود. از همین رو اسکوچیچ در بازی برابر مالی باید یک زوج جدید در خط حمله تیم ملی بسازد و براساس آخرین اخبار و مشاهدات، کاوه رضایی، مهاجم آماده این فصل شارلروا در این بازی جانشین سردار در خط حمله و زوج مهدی طارمی خواهد بود. کاوه تا پیش از این بازی 13 بازی ملی انجام داده و یک گل هم زده است اما همانطور که گفته شد او تا پیش از حضور در اردوی تیم ملی یکی از بهترین و آماده‌ترین فصولش را در فوتبال اروپا سپری کرده است. رضایی در مجموع 9 بازی برای شارلروا 6 گل زده که آماری فوق‌العاده برای او به حساب می‌آید.
بازی کردن کاوه اگر همزمان با حضور علی قلی‌زاده دیگر ستاره ایرانی تیم شارلروا در ترکیب تیم ملی همراه شود آن وقت یک زوج جذاب دیگر نیز در زمین شکل خواهد گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی