[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: باید با حسن تدبیر و همفکری از شرایط کرونا عبور کنیم، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز، با اشاره به گذشت بیش از هفت ماه از بحران جهانی کرونا، تأکید کرد: در شرایط کنونی لازم است بتوانیم با حسن تدبیر، همکاری و همفکری به یک نحوه مواجهه علمی با این بحران در جامعه دست یابیم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، آیت‌الله  لطف‌الله دژکام، دیروز سه‌شنبه در جمع اعضای ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، با اشاره به اهمیت چهار بعد سلامت اجتماعی، جسمی، روحی و معنوی، همکاری حوزه و دانشگاه را برای تقویت این ابعاد در بحران ویروس کرونا موردتأکید قرار داد.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز، ضمن تقدیر از تلاش‌ها و خدمات مجموعه سلامت استان در حدود هشت ماه گذشته، ابراز امیدواری کرد در ایام معنوی ماه صفر که به اهل بیت(ع) متعلق است، زمینه برای بهره‌مندی بیشتر از رحمت خداوندی و رفع بحران کرونا فراهم شود. دژکام، تشکیل کارگروه سلامت معنوی را ابتکاری در فارس خواند که  شکل گرفت و می‌کوشد تا سلامت عمومی جامعه را در ابعاد اجتماعی، جسمی، روحی و معنوی که موردتأکید سازمان جهانی بهداشت است، حفظ کند.
وی ادامه داد: در این کارگروه تلاش شد تا پیش از اینکه جامعه در بحران کروناویروس با چالش‌های بزرگ مواجه شود، اقداماتی در حوزه سلامت معنوی جامعه شکل بگیرد.
امام‌جمعه شیراز در ادامه با اشاره به توانمندی علمی اعضای این کارگروه، استخراج مقالات علمی از اقدامات صورت‌گرفته را در این زمینه ضروری خواند و افزود: تعامل حوزه و دانشگاه می‌تواند پاسخ مناسبی برای حل مسائل جامعه باشد و در این زمینه باید در کنار دریافت گزارش‌ها از شرایط کنونی جامعه، با یک نگاه نقادانه علمی به ریشه‌یابی موضوعات پرداخت.
دژکام با ابراز امیدواری به ثمربخشی اقدامات مشترک مجموعه سلامت و جامعه روحانیت در شرایط کنونی، دستاورد این هم‌افزایی را ترویج یک رفتار معقول و عالمانه در مواجهه با این اپیدمی در جامعه دانست.
امام‌جمعه شیراز در ادامه با بیان اینکه فارس توانست در این بحران نخستین پروتکل غسل و تدفین جان‌باختگان ویروس کرونا را در کشور تدوین کند، این اقدام را ثمره‌ای از تلاش مشترک جامعه روحانیت و مجموعه سلامت استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد بتوان در ادامه نیز اینگونه همکاری‌ها را تقویت کرد. رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز نیز در نشست دیروز ستاد دانشگاهی مدیریت ویروس کرونا، تقویت پروتکل‌های بهداشتی و اقدامات ضدعفونی در مراکز بهداشتی درمانی را موردتأکید قرار داد.
مهرزاد لطفی در این نشست با بیان اینکه در بحران کرونا، حفظ سلامت کارکنان مجموعه سلامت، به‌ویژه افرادی که در تیم‌های بهداشتی و درمانی به‌صورت مستقیم با بیماران در ارتباط هستند، یک اصل مهم و موردتوجه بوده است، گفت: در شرایط کنونی که با افزایش آمار ابتلا و بستری بیماران در استان مواجه هستیم، این امر از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.
وی برنامه‌ریزی برای کاهش احتمال سرایت در محیط‌های درمانی، تقویت برنامه‌های ضدعفونی و تدوین دستورالعمل برای کاهش ازدحام در بخش‌های مختلف مراکز را در دستور کار اعضای این ستاد قرار داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی