[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

احداث قطار شهری شیراز در کشاکش مشکلات، روزنامه شیراز نوین

   شیرازنوین- گروه خبر
شهردار شیراز در بازدید از روند اجرایی ایستگاه‌های خط دو مترو گفت: تلاش داریم تا پایان امسال ایستگاه‌های قهرمانان واقع در میانرود، ایستگاه عادل‌آباد و ایستگاه امیرکبیر واقع در میدان بسیج از خط دو مترو را به بهره‌برداری برسانیم.
حیدر اسکندرپور گفت: ایستگاه قهرمانان در میانرود، ایستگاه عادل‌آباد و ایستگاه امیرکبیر با سرعت بسیار خوبی در حال اجرا هستند. وی با اشاره به اینکه ایستگاه امام حسین(ع) محل تلاقی خط یک و دو متروی شیراز است، افزود: تلاش داریم این ایستگاه را نیز تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم اما اجرای این ایستگاه به علت وجود تأسیسات شهری و آب‌های سطحی دشوار است. شهردار شیراز به شهروندان گفت: همچون گذشته که مردم شیراز در زمان اجرای پروژه‌ها صبر و تحمل داشتند، می‌خواهیم در ماه‌های آینده نیز با ما همراهی کنند. همچنین از نیروی زحمتکش پلیس نیز می‌خواهم برای افزایش سرعت اجرای پروژه ایستگاه امام حسین(ع) و اتمام آن در مدت زمان تعیین شده با شهرداری همکاری ویژه داشته باشد. اسکندرپور در بازدید از ایستگاه متروی استقلال گفت: این ایستگاه از نظر اجرایی یکی از سخت‌ترین ایستگاه‌های خط دو متروی شیراز است چون در محدوده باسکول نادر محل تلاقی ترافیک شمال- جنوب با غرب شهر قرار گرفته و از این رو نمی‌توانستیم برای اجرای ایستگاه خیابان را مسدود و از سطح معبر استفاده کنیم. وی ضمن اشاره به حفر تونلی به طول 250 متر برای دسترسی به نقطه اجرای ایستگاه متروی استقلال افزود: در محدوده باسکول نادر شاهد جریان زندگی و ترافیک در سطح خیابان هستیم و شهروندان و واحدهای تجاری و مسکونی طبق روال قبل زندگی می‌کنند اما در ۱۸ متر زیر زمین اقدامی بزرگ توسط مهندسین و مشاورین در جریان است. شهردار شیراز با بیان اینکه اجرای پروژه ایستگاه استقلال هزینۀ بالایی دارد، افزود: نکته خیلی مهم این است که عرض ایستگاه استقلال 24 متر و در مقایسه با ایستگاه‌های قبلی مترو که 18 تا 21 متر بوده، عرض بیشتری دارد و برای اجرای این عرض نیازمند حفاری بیشتری نیز بودیم که نشان‌دهنده سختی اجرای پروژه است.اسکندرپور در خصوص امکان نشست زمین‌های مجاور ایستگاه استقلال گفت: این پروژه بسیار حساس است و در بالای معبر با دوربین‌های دقیق به طور دائم نشست‌های معبر اصلی و ... سنجش می‌شود و با رصد روزانه تدابیر لازم را برای به سرانجام رسیدن پروژه انجام می‌دهیم. حضور همکاران با دانش فنی و پیمانکار متخصص و با تجربه بسیار خوب در پروژه نگرانی شهروندان را رفع می‌کند. شهردار شیراز نوید داد: به امید روزی که شهروندان از ایستگاه استقلال به عنوان یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین اقدامات فنی که در شهر شیراز انجام شده، استفاده کنند. وی با یادآوری این موضوع که پیش از این به شهروندان قول داده بودیم حفاری خط دو را در موعد خود به سرانجام می‌رسانیم، گفت: طی روزهای آینده دو دستگاه حفار مکانیزه TBM از تونل ایستگاه آزادی در مجاورت پارک آزادی خارج می‌شود و به موازات آن در حال احداث ایستگاه‌ها
هستیم.
بر اساس این گزارش، حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز به همراه نواب قائدی، رئیس و محمدتقی تذروی، عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و سعید نظری، عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز از روند اجرایی ایستگاه‌های خط دو مترو شامل میانرود، عادل‌آباد، دولت، امیرکبیر، استقلال و امام حسین(ع) بازدید کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی