[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

رئیس شورای شهر شیراز: یاوران شورا جایگاه قانونی ندارند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در بازدید از منطقه شش، با تقدیر از رویکرد نرم در تعریف و اجرای پروژه‌ها در این منطقه، خواستار توجه همه مدیران شهرداری به شعار انسان‌محوری شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر سید عبدالرزاق موسوی در بازدید از منطقه شش شیراز که با حضور ناظر شورا در این منطقه، شهردار منطقه شش و یاوران شورا برگزار شد، با اعلام اینکه برای اولین بار در طول ادوار شوراها، گزارش عملکرد شهرداری با آمارهای کمی و مطابق شاخص‌های اصولی تهیه و دریافت شده، اظهار داشت: اعداد و ارقام این گزارش که به اطلاع شهروندان هم خواهد رسید، حاکی از موفقیت شورای پنجم و شهرداری شیراز در امانت‌داری از مال مردم و ارائه خدمات به شهروندان است.
رئیس شورای شهر شیراز به نگاه انسان‌محوری در تعریف و اجرای پروژه‌های این منطقه در راستای شعارهای شورای پنجم اشاره کرد و خواستار جدیت در اجرای سریع و باکیفیت این پروژه‌ها شد.
وی با بیان اینکه تلاش شورای پنجم در سال پایانی فعالیت خود بر روی نظارت بر اجرای مصوبات متمرکز خواهد شد، اضافه کرد: موضوع کاهش بسترهای تخلف و همچنین شفافیت در هزینه‌کرد شهروندان در قبال شهرداری از دیگر اهداف ویژه ما است که امیدواریم به یک اقدام ماندگار از شورای پنجم منجر شود. عضو شورای عالی استان‌ها، با یادآوری اینکه در حال حاضر یاوران شورا محصول یک توافق است و هنوز جایگاه قانونی ندارد؛ تأکید کرد: معتقدیم یاوران شورا با ماهیت شورای محلات باید احیا و قانونی شود و از همین رو ما بنا داریم که طرح تشکیل شورای محلات را تهیه و پس از تصویب در شورای عالی استان‌ها به مجلس ارسال کنیم. بر پایه این گزارش؛ سولماز دهقانی، ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه 6 نیز وضعیت پیشرفت پروژه‌ها در این منطقه را قابل قبول توصیف کرد و افزود: خوشبختانه تحول در منطقه 6 شیراز به خوبی احساس می‌شود و این موضوع جای امیدواری دارد.
دکتر حمیدرضا اسماعیلی، شهردار منطقه شش نیز در این بازدید به تشریح جزئیاتی از پروژه‌های شاخص و برجسته شهرداری در این منطقه پرداخت. وی با بیان اینکه درآمدزایی در شهرداری در جهت اجرای پروژه‌ها و ارائه خدمات عمومی مطلوب به شهروندان برای مدیران شهر دارای اهمیت است، تصریح کرد: با تلاش همکاران ما در منطقه، طی 6 ماهه دوم سال گذشته، با وجود اثرات بحران کرونا اما ضمن جبران کسری 63 درصدی از درآمد مصوب نیمه نخست سال، تمام درآمد نیمه دوم نیز محقق شده است.
اسماعیلی افزود: خوشبختانه در 6 ماهه نخست امسال نیز بالغ بر 200 درصد از درآمدهای مصوب منطقه، محقق شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی