[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

کارنامه درخشان فارس در کمک‌های مؤمنانه، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز مرحله دوم از دور سوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه انجام شد. این مراسم عصر دیروز چهارشنبه 23 مهرماه با حضور نماینده محترم ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز، فرمانده سپاه فجر استان فارس، مدیركل اوقاف و امور خیریه استان فارس، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز و جمعی دیگر از مقامات ارشد استان و کلان‌شهر شیراز در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد.
فرمانده سپاه فجر استان فارس در این مراسم گفت: مردم شریف استان فارس همانند همیشه از رزمایش‌های کمک‌های مؤمنانه سربلند بیرون آمدند. سردار یدالله بوعلی با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری شیعیان در دهه آخر ماه صفر، خاطرنشان کرد: در مرحله اول این رزمایش و نهضت کمک‌های مؤمنانه که مصادف با آغاز ماه مبارک رمضان بود، بیش از یک‌میلیون و دویست‌وپنجاه‌هزار بسته معیشتی و بهداشتی در میان نیازمندان توزیع شد. وی بیانات و رهنمودهای نماینده محترم ولی‌فقیه در استان فارس را چراغ راه قرارگاه همدلی برای فعالیت‌های انسان‌دوستانه ارزیابی کرد و افزود: مرحله دوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری آغاز شد که در سه گام بزرگ با یاری خیران به‌ همراهی نیازمندان خواهیم شتافت. فرمانده سپاه فجر استان فارس با تشکر از حمایت‌های استاندار فارس گفت: مرحله اول رزمایش کمک‌های مؤمنانه از عید سعید قربان تا عید غدیر خم و گام دوم آن در دهه اول ماه محرم کلید خورد و اینک در دهه آخر ماه صفر در صحن مطهر شاهچراغ شاهد برپایی این رزمایش هستیم.
سردار بوعلی با بیان اینکه در این سه مرحله مردم استان فارس کارنامه‌ای بسیار درخشان از خود به نمایش گذاشتند، تصریح کرد: در ماه‌های اخیر ذخایر خونی استان به مرز هشدار رسیده بود؛ به همین دلیل بیش از 18هزار نفر از بسیجیان  در واحدهای  انتقال خون حاضر شده و با اهدای خون به یاری بیماران شتافتند.وی با تقدیر از کمک‌های انسان‌دوستانه و عاقبت‌اندیشانه خیران اظهار داشت: بعضی از خانواده‌ها سهام عدالت خود را برای کمک‌های مؤمنانه اهدا کردند و شاهد بخشش‌های اجاره‌بها در مقیاس گسترده‌ای بودیم. همچنین در قالب رزمایش کمک‌های مؤمنانه گوشی‌های موبایل دست‌دوم و تبلت‌هایی از مردم و خیران جمع‌آوری شد و پس از تعمیرات و سرویس‌های لازم در اختیار خانواده‌های نیازمند برای آموزش کودکان و نوجوانان در بستر فضای مجازی قرار گرفت.
فرمانده سپاه فجر استان فارس در ادامه به تشریح کمک‌های مؤمنانه پرداخت و گفت: در مرحله دوم کمک‌های مؤمنانه بیش از یک‌میلیون بسته به خانواده‌های نیازمند تقدیم شد که شامل 25هزار بسته پوشاک، 32هزار بسته لوازم‌التحریر، 27هزار کارت هدیه و دومیلیون پرس غذا بود. در این دو مرحله بیش از 525میلیارد تومان اهدایی مردم فارس در نهضت کمک‌های مؤمنانه بوده است.
سردار بوعلی در پایان خاطرنشان کرد: امروز در حرم مطهر شاهچراغ فقط یک ناحیه از 4 ناحیه شهر شیراز اقدامات خود را در زمینه رزمایش همدلی و کمک‌های مؤمنانه به نمایش می‌گذارند و این  در حالی است که از اربعین تا به امروز بیش از 250هزار بسته معیشتی در استان فارس توزیع شده است.
در ادامه این مراسم فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز گفت: بسیج در همه محلات حضور پررنگی دارد و نیازمندان حقیقی توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج شناسایی شده و بسته‌های حمایتی و معیشتی در میان آنها توزیع خواهد شد. سرهنگ مرتضی خسروانی به اهتمام ویژه مجموعه سپاه پاسداران به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: پس از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در بحث کمک‌های مؤمنانه، شاهد لبیک‌گویی اقشار مختلف جامعه به این پویش متعالی و انسان‌دوستانه بودیم. مردم شریف ایران همواره در بزنگاه‌های تاریخی پشتوانه محکمی برای نظام و یاری‌رسان یکدیگر هستند و مجموعه سپاه احمد بن موسی(ع) شیراز نیز توجه ویژه‌ای به برگزاری این پویش‌ها در زمینه‌های مختلفی دارد. وی با اعلام این خبر که مرحله بعدی رزمایش کمک‌های مؤمنانه در تاریخ 17 ربیع‌الاول صورت خواهد گرفت، افزود: امروز 20هزار بسته حمایتی مشتمل‌بر 11هزار بسته معیشتی و 4500 بسته لوازم‌التحریر و 2000 جفت کفش و البسه و کارت هدیه و 350 موبایل و تبلت به همت سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز تهیه شده و در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد. ارزش هر بسته معیشتی 350 تا 500هزار تومان است و قیمت گوشی‌ها چهارونیم تا 5.5میلیون تومان است.
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز با بیان اینکه اقشار مختلف بسیج شامل بسیج اصناف، بسیج کارمندان، اتاق اصناف، بسیج کارگران، پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات ناحیه احمد بن موسی(ع) و بسیج شهرداری این عظمت همدلی را خلق کردند، خاطرنشان کرد: به ابتکار بسیج ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز و همکاری با اصناف پویشی برای جمع‌آوری و تعمیر گوشی‌های موبایل دست‌دوم آغاز شده است تا دانش‌آموزان کم‌بضاعت که امکانات لازم را برای استفاده از فضای مجازی به دلیل محرومیت‌های اقتصادی در اختیار ندارند، از فرایند تحصیل بازنمانند. البته در کنار جمع‌آوری و تعمیر گوشی‌های دست‌دوم، پویشی از سوی سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز برای خریداری گوشی‌های نو هم در دستور کار قرار گرفت. این مقام مسئول به دیگر فعالیت‌های سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز برای یاری‌رسانی به اقشار نیازمند جامعه اشاره کرد و افزود: در کنار طرح‌های همدلی و کمک‌های مؤمنانه که از آنها یاد شد، پویشی جدید با مشارکت خیران انجام گرفته که بدهی‌های اقشار نیازمند و آسیب‌دیده به کسبه محل اعم از نانوایی، قصابی و سوپری، میوه‌فروشی و... پرداخت می‌شود.
سرهنگ خسروانی فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد تداوم رزمایش‌های همدلی را چراغ راه سپاه برای فعالیت ارزیابی کرد و گفت: در سال‌های گذشته بسیاری از مؤمنان در مناسبت‌هایی نظیر اربعین به کربلای معلی مشرف می‌شدند که در سال جاری به دلیل محدویت‌های کرونایی این امکان مقدور نبود. به همین دلیل از آنها تقاضا کردیم تا هزینه این سفر را برای کمک به اقشار محروم و مستضعف جامعه اهدا کنند. وی در ادامه تصریح کرد: مردم شرق شیراز عمدتاً در زمره اقشار محروم جامعه قرار می‌گیرند. با این حال این گروه از جامعه در مشارکت‌های همدلی و کمک‌ها مؤمنانه مشارکتی پررنگ و ستودنی داشته‌اند و ایثارگرانه به یاری یکدیگر می‌شتابند. فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز افزود: پویش دیگری به نام انصار حیدر توسط بسیج سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز به راه افتاده که در طی آن بسته‌های غذایی با تکریم شأن و منزلت نیازمندان درب منزل در اختیار آنها قرار می‌گیرد. همچنین 80 جهیزیه برای نوعروسان با حفظ کرامت و آبروی انها تهیه شده که به‌زودی در میان خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی