[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

افزایش صادرات با اجرای مدل‌های کسب‌وکار، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از هدف‌گذاری برای اجرای مدل‌های توسعه روستایی خبر داد و گفت: با اجرای الگوهای توسعه کسب و کار، ضمن ایجاد فرصت‌های اشتغال، زمینه افزایش صادرات محصولات و ارزآوری برای کشور فراهم می‌شود.
اصغر نورالله زاده در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر توسعه اشتغال و حمایت از کسب و کارهای روستایی اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت ما در سال جاری ایجاد مدل تأمین مالی هر روستا یک محصول و توسعه مبنای نظری آن بوده تا از این طریق بتوانیم محصولات بیشتری را در مناطق روستایی با کمک مردم تولید کنیم. وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر صندوق کارآفرینی امید با پرداخت تسهیلات حمایتی، بستر رونق کسب و کارهای محلی و حفظ اشتغال در روستاها را فراهم کرده و با اجرای طرح‌های اشتغال موجب ماندگاری ساکنین و کمک به درآمدزایی خانوارهای روستایی شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به پتانسیل بالای اشتغال در برخی از مناطق کشور، از اجرای مدل‌های توسعه روستایی خبر داد و گفت: درصدد هستیم الگوهای توسعه روستایی را گسترش دهیم؛ چراکه یکی از راه‌های افزایش درآمد در محیط روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها، اجرای الگوهای توسعه روستایی بوده است. در حال حاضر هرکدام از روستاهای کشور از ظرفیت منحصر به فردی در تولید محصولات برخوردار هستند که می‌توان با توانمندسازی افراد بومی و محلی و ارائه آموزش‌های لازم از این ظرفیت به نفع اهالی روستا بهره برداری کرد. نورالله زاده با تأکید بر تهیه مدل‌های تأمین مالی طرح‌های روستایی، افزود: با توجه به انگیزه بالا و رقابت پذیری و الگوپذیری روستاییان، اجرای الگوهای توسعه کسب و کار علاوه بر ایجاد بستر فرصت‌های اشتغال، به رونق بازار محصولات روستایی منجر شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به توان صادراتی تولیدات روستایی گفت: امروز با شکل گیری مدل‌های کسب وکار و رواج آن، صادرات گسترده محصولات تولیدی به کشورهای همسایه را شاهد هستیم که نشان می‌دهد جریان کارآفرینی به راه افتاده و به منبع درآمد و ارزآوری برای کشور تبدیل شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی