[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

راهداری مستمر در کمربندی شیراز ادامه دارد، روزنامه شیراز نوین

نشست شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌ها به صورت منظم و مستمر با حضور همه دستگاه‌های مرتبط برگزار و شرح وظایف هر سازمان و اداره برای ارتقای تردد ایمن و روان مشخص، ابلاغ و پیگیری می‌گردد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، مهندس علیرضا سیاهپور با اشاره به مطلب فوق گفت: طبق مصوبات شورای ترافیک استان، کمیسیون ایمنی راه‌ها نسبت به شرح وظایف ذاتی خود در راستای ارتقای ایمنی و تردد روان کمربندی اقدام می‌کند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس در خصوص اقدامات صورت گرفته در کمربندی شیراز اشاره کرد: خط کشی محدوده متعلق به راهداری خارج از محدوده شهر شیراز شامل فواصل بین پل شهید اسکندری تا ورودی جوادیه، پل شهید فرصتیان تا شهید رودکی (دراک)، پل شهدای نیروی دریایی تا تقاطع نواب صفوی در دو مرحله طی 9 ماه با هزینه ای بالغ بر 5هزار میلیون ریال اجرا گردیده است.
وی افزود: تهیه و نصب تابلوهای ترافیکی شامل تابلوهای خطرنما و مسیرنما در 2مرحله به ارزش ریالی 5هزار میلیون ریال، همچنین تهیه و نصب تابلوهای اطلاعاتی محدودیت سرعت مجاز و محدودیت سرعت منطقه ای به متراژ 150 مترمربع به ارزش ریالی 3هزار میلیون ریال توسط راهداری فارس صورت گرفته است.
سیاهپور ادامه داد: افزایش مقاومت لغزشی رویه راه و اجرای شیار لرزاننده جهت مدیریت سرعت و کاهش تصادفات ناشی از لغزش و تلاش در بهبود فرهنگ رانندگی بین خطوط با هزینه 3هزار میلیون ریال، حذف نقاط پرتگاهی با اجرای 3 کیلومتر حفاظ بتنی و اجرای بیش از 10 کیلومتر خاکریز و سپر خاکی به ارزش 15 میلیارد ریال، اصلاح شیب و حذف اختلاف سطح آسفالت و زمین طبیعی حاشیه راه با اجرای خاکریزی و تسطیح حریم راه به ارزش ریالی 22500 میلیون ریال نیز در کمربندی صورت گرفته است.
وی در خصوص روشنایی کمربندی شیراز تصریح کرد: نگهداری روشنایی موجود (شامل تخریب و بازسازی پایه‌ها و تعمیر روشنایی موجود) و تلاش در روشن نگه داشتن روشنایی با وجود سرقت دائم روزانه لوازم روشنایی در طول سال با هزینه سالیانه حداقل 10هزار میلیون ریال صورت می‌گیرد. ضمناً در 2سال گذشته بیش از 3 کیلومتر روشنایی از جوادیه به سمت پل اکبر آباد روشنایی اجرا گردید.
وی در پایان خاطرنشان ساخت: نگاه مجموعه راهداری فارس به کمربندی شیراز به‌عنوان یک محور پرتردد همواره تأمین ایمنی در تردد برای کاربران جاده ای بوده و انتظار داریم سایر دستگاه‌ها نیز به تعهدات خود بر اساس مصوبات شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌های استان عمل کند تا شاهد کاهش مخاطرات ترافیکی در این محور باشیم. 


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی