[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

۱۲ سامانه ثبت تخلف در کمربندی شیراز نصب شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس طی بازدید میدانی هفتگی خود از کمربندی شیراز گفت: در پی حوادث ناشی از سرعت در کمربندی شیراز، پیگیری‌های نصب دوربین ثبت تخلف در این محور از سالیان گذشته شروع شد و پس از دعوت از وزیر راه و شهرسازی توسط استاندار و بازدید او از این محور و همچنین دستور ویژه رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مصوبات کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و پیگیری‌های جدی استاندار، مجوزهای لازم اخذ و از اسفند ماه سال گذشته عملیات عمرانی نصب 12 سامانه ثبت تخلف (متوسط و لحظه ای) با اعتباری بالغ بر 96 میلیارد ریال در کمربندی شیراز شروع شد و ظرف مدت دو ماه عملیات اجرایی نصب دکل و ایمن سازی آن به اتمام رسید.
مهندس سیاهپور افزود: متأسفانه به دلیل محدودیت و تحریم‌های ظالمانه علیه کشور عزیزمان، علی‌رغم پیگیری‌های مکرر تجهیزات سامانه‌ها با وقفه چند ماهه تأمین و به کشور وارد شد.
وی اظهار داشت: روند نصب دوربین و پروژکتور سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف کمربندی شیراز از دوماه گذشته شروع و در حال حاضر چهار سامانه در حال بهره برداری و تا پایان آبان ماه این تعداد به هشت سامانه خواهد رسید.
سیاهپور اظهار امیدواری کرد: پیش بینی می‌کنیم با اضافه شدن این سامانه‌ها و کنترل سرعت در کمربندی شیراز ان‌شاءالله بتوانیم شاهد کاهش تلفات در این محور پر تردد باشیم.
مهندس سیاهپور در ادامه یادآور شد: در جهت تکمیل سامانه‌های هوشمند ثبت تخلف در محورهای شریانی استان، علاوه بر 136 سامانه موجود، 35 سامانه از سال گذشته با اعتبار 280 میلیارد ریال در حال نصب بوده که بیش از 25 سامانه به بهره برداری رسیده است. علاوه بر این و بر اساس مصوبات کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی عملیات اجرایی نصب 9 سامانه با اعتبار 72 میلیارد در محور شیراز- خرامه و 4 سامانه دوبل رفت و برگشت با اعتبار 32 میلیارد در محور دشت ارژن- کازرون به زودی انجام خواهد شد که تعداد سامانه محورهای برون شهری استان را به 196 سامانه خواهد رساند و این مهم تا پایان سال جاری نصب خواهد شد یا به بهره برداری خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی