[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

روغن خام وارد شد؛ روغن خوراکی می‌آید ، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش دریافتی شیرازنوین، جلسه ویدئو کنفرانس رؤسای سازمان‌های صمت با معاونین وزارت صمت دیروز جمعه 9 آبان ۱۳۹۹ در راستای تهیه و تأمین روغن خوراکی برگزار شد
در این نشست حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صمت فارس خواستار افزایش سهمیه روغن در بخش خانوار، صنف و صنعت گردید.
در جلسه ویدیو کنفرانس حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، منصور جباری سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس و معاونین سازمان ضمن بحث و بررسی تنظیم بازار روغن خوراکی راهکارهای تهیه و تأمین به موقع روغن در استان فارس را ارائه نمودند. رئیس سازمان صمت فارس گفت: در این نشست با توجه به مشکلات کمبود روغن در کشور بحث و بررسی و راهکارهای پیشنهادی ارائه و شرکت بازرگانی دولتی متعهد گردید، در اسرع وقت روغن خام کارخانجات را جهت توزیع در شبکه‌های خانوار در اختیار کارخانجات کشور قرار دهد.
حمید رضا ایزدی افزود: در این جلسه همچنین اطمینان داده شد، که در شرایط حاضر هیچگونه مشکلی در جهت تأمین روغن خام کارخانجات وجود ندارد و به تدریج این موضوع محقق خواهد شد. رئیس سازمان صمت استان فارس با تأکید بر اینکه مشکل کمبود روغن خوراکی در فارس برطرف می‌شود، گفت: براساس سهمیه مشخص شده روغن خام به کارخانجات داده شده و به مرور روغن به بازار عرضه می‌شود. ایزدی گفت: به دلیل جوی که در بازار روغن ایجاد شده، مصرف کنندگان به دنبال خرید روغن و انبار کردن هستند که این مسئله باعث شده تقاضا در سطح بازار افزایش یافته و بنابراین با توجه به این شرایط تمهیداتی ویژه و سهمیه لازم در راستای آرامش بازار در نظر گرفته شده است. رئیس سازمان صمت فارس همچنین با بیان اینکه ذخایر روغن به اندازه کافی است، گفت: هماهنگی‌های لازم با گمرک نیز انجام شده، تا ترخیص روغن سرعت بگیرد و هرچه زودتر این محموله‌ها به کارخانه‌ها حواله شود و تولید افزایش پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی