[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

خبازی‌ها یارانه بیمه‌ای می‌گیرند ، روزنامه شیراز نوین

یارانه ۴میلیاردو۷۰۰میلیون تومانی دولت 
به کارفرمایان برای پوشش بیمه‌ای کارگران نانوایی‌های فارس

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
مدیر کل تأمین اجتماعی فارس گفت: یارانه پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان صنف نانوایی قابل توجه است. مدیر کل تأمین اجتماعی استان فارس از تعامل ویژه این سازمان با کارگاه‌های در حال فعالیت به منظور حمایت از تولید و اشتغال خبر داد و گفت: 2425 واحد خبازی در استان فارس فعال هستند که در این واحدهای کارگری جمعاً 7275 نفر با میانگین 3 نفر نیروی شاغل به فعالیت مشغول می‌باشند و تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند.
کشاورز با تکذیب شایعه حذف کمک دولت بابت حق بیمه سهم کارفرمایان واحدهای خبازی افزود: خبازی‌های فعال در استان فارس از یارانه‌های تعیین شده در قانون به‌صورت ویژه برخوردار هستند و حمایت از این واحدهای کارگری در دستور کار این سازمان قرار دارد.
به گفته این مسئول، جمع کل حق بیمه ماهیانه واحدهای خبازی 7میلیارد تومان است که از این مبلغ ۴میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان به‌عنوان یارانه از سوی دولت تأمین می‌شود و این رقم قابل توجه می‌تواند کمک درخور توجهی از سوی سازمان به واحدهای خبازی تلقی شود.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان فارس در خاتمه یادآور شد: این سازمان با سیاست‌های اعمال شده نهایت همراهی و تعامل را با واحدهای کارگاهی در جهت حمایت از تولید و اشتغال را داشته است و دراین راستا مطالبات این سازمان از واحدهای کارگاهی در سال 1399 بالغ بر ۱۲۰۰میلیارد تومان است که در صورت وصول می‌توان بسیاری گره‌های موجود در راستای ارائه خدمات در بخش‌های حمایتی و درمانی را گشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی