[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

وعده اشتغال را محقق می‌کنیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: تعهد اشتغال بهزیستی در سال ۹۹، ۳هزار و ۱۶۹ نفر است که از ابتدای سال تاکنون برای بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر از طریق مختلف اشتغال زایی شده است. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس، محمدصادق کشفی نژاد با بیان اینکه پیش بینی ما این است که تا پایان سال آمار تعهد اشتغال نیز با همکاری دیگر دستگاه‌های اجرایی محقق شود، افزود: یکی از ظرفیت‌های قابل توجه برای ایجاد اشتغال در بهزیستی مشاغل خانگی است و افراد علاقه‌مند تحت پوشش جهت فعالیت در این حوزه شناسایی و پس از دوره‌های آماده سازی شغلی ساماندهی می‌شوند. وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ بیش از ۳۵۳ نفر از گروه‌های هدف در بخش مشاغل خانگی تسهیلات دریافت کرده اند، تصریح کرد: بیش از ۷۲۵ میلیون ریال در راستای حفظ و تثبیت شغل و همچنین ایجاد شغل پایدار به مددجویان پرداخت شده است.
مدیرکل بهزیستی فارس اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری به ۳۷۲ نفر از افراد تحت پوشش ۱۳۳ میلیارد ریال تسهیلات با اولویت مشاغل خانگی و آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است. کشفی نژاد افزود : در حال حاضر بهزیستی فارس به طرح‌های مشاغل خانگی تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی در بانک‌های عامل با بازپرداخت ۸۴ ماهه پرداخت می‌نماید که زنان سرپرست خانوار در اولویت پرداخت این تسهیلات قرار دارند. وی تصریح کرد: کارفرمایان دارای طرح‌های شغل آفرین و همچنین کارآفرینان دارای ایده می‌توانند با استفاده از مشوق‌های بهزیستی از قبیل تسهیلات کارفرمایی در قبال به‌کارگیری ۴۰ نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی تا سقف ۲۰میلیارد ریال بهره مند شوند یا از مشوق‌های بیمه سهم کارفرمایی استفاده نمایند. مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه طرح ملی مشاغل خانگی با نگاه و حمایت از اقشار آسیب پذیر در سه فاز شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار اجرا و عملیاتی می‌شود، خاطرنشان کرد: افراد تحت پوشش نیز می‌توانند به سایت طرح ملی توسعه مشاغل خانگی به آدرس inhb.ir مراجعه کنند و از مزایای طرح مذکور بهره مند شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی