[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

عملیات راهداری در کمربندی جنوبی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس از صرف اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در دوسال گذشته برای نگهداری کمربندی شیراز جهت لکه گیری هندسی، درزگیری و روکش آسفالت خبر داد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس مهندس علیرضا سیاهپور با اشاره به عملیات‌های گوناگون راهداری فارس در کمربندی شیراز گفت: این اداره کل در دو سال اخیر با توجه به محدودیت‌های اعتباری و سیاست‌های سازمان راهداری مبنی بر استفاده از آسفالت‌های حفاظتی و انجام لکه گیری و درزگیری جهت افزایش سطح آسایش کاربران تنها برای نگهداری رویه راه در رینگ کمربندی شیراز بیش از 200 میلیارد ریال اعتبار صرف کرده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس افزود: طی دو سال اخیر این اداره کل بیش از 150 هزار متر مربع عملیات لکه گیری هندسی در قالب 4 قرارداد و به ضخامت متوسط 6 سانتی متر در کمربندی شیراز انجام داده است که برای این مهم 23 هزارتن آسفالت معادل 75 میلیارد ریال هزینه صرف شده است. 
سیاهپور با اشاره به تردد بالا در محور کمربندی شیراز که عمدتاً درون شهری بوده (بیش از 80 درصد از ترافیک کمربندی درون شهری است) اضافه کرد: احداث دو دوربرگردان در قالب طرح اصلاح دوربرگردان‌های کمربندی جنوبی با اعتباری بالغ بر 14میلیارد ریال، اقدام برای افزایش و تعریض یک لاین با شانه استاندارد در مقطع جوادیه - اکبرآباد با اعتباری بالغ بر 100میلیارد ریال، اجرای عملیات درزگیری در سرتاسر کمربندی شیراز با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال از دیگر اقدامات راهداری فارس در کمربندی شیراز است که طی دو سال اخیر به وقوع پیوسته یا در دست اجراست. وی همچنین گفت: عملیات تعریض از میدان شهید رودکی تا تقاطع وحدت به طول حدود 5 کیلومتر که این مقطع را از محوری دو خطه بدون شانه به سه خطه با شانه سازی استاندارد تبدیل کرده نیز از دیگر اقداماتی بوده که راهداری فارس در کمربندی شیراز انجام داده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس همچنین خاطرنشان ساخت: علاوه بر این عملیات راهداری مستمر در کمربندی شیراز همواره در دستور کار راهداری فارس قرار داشته و اقداماتی همچون لکه گیری موضعی، تسطیح و پاکسازی حریم، احداث قنو، عملیات‌های راهداری زمستانی و... بدون وقفه صورت پذیرفته است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی