[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

تشکیل خوشه‌های ایده‌پرور برای تبادل تجربیات ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در دیدار مجازی با اشاره به سابقه دیپلماتیک دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند گفت: این سابقه فرصتی را برای سازمان شهرهای هوشمند فراهم می‌کند تا پیش از گذشته در زمینه هوشمندسازی و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان عمل کند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، حیدر اسکندرپور افزود: شهرداری شیراز در سال 2018 عضو این سازمان شده و فعالیت‌های شایسته ای به پیروی از سازمان جهانی شهرهای هوشمند انجام داده است.
وی تشکیل دفاتر منطقه ای سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند را اقدام مناسبی برای تمرکز زدایی و تسهیم دانش شهرهای عضو برشمرد و گفت: ایجاد این دفاتر در راستای حرکت به سوی شهر هوشمند پایدار است اما پیشنهاد می‌کنم با توجه به زمینه فعالیت سازمان، خوشه‌های موضوعی متعددی تشکیل شود که اعضا با پیوستن به خوشه مدنظر خود، اقدام به تبادل تجربه و ایده کنند و حتی رویداد‌های مرتبطی را در این راستا برنامه ریزی و برگزار نمایند.
شهردار شیراز اضافه کرد: تشکیل خوشه‌های فعالیت می‌تواند به‌صورت تخصصی‌تر و متمرکزتر دانش مرتبط را در اختیار اعضا قرار دهد.
برخی از خوشه‌های پیشنهادی مهندس اسکندرپور عبارت از ICT و زیرساخت‌های شهر هوشمند، شهر هوشمند و محیط زیست، دولت الکترونیک و ارتباطات با شهروندان در راستای شفافیت هرچه بیشتر است.
همچنین در این دیدار مجازی شهردار شیراز از تلاش‌های «کیونگ یوول لی» دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند در راستای رشد توسعه هوشمند شهرها انجام داده است.
دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (WeGO) نیز در این دیدار گفت: شیراز یکی از اعضای فعال، ارزشمند و ویژه این سازمان است و از شما بابت این فعالیت تشکر می‌کنم. این سازمان تمایل دارد خدمات خود را به شیراز ارائه دهد.
«کیونگ یوول لی» با بیان اینکه پیشنهاد شهردار شیراز درخصوص دفاتر تخصصی را بررسی می‌کنیم، افزود: کارشناسان دو طرف به تبادل نظر و ایده برای دست یابی به مدل اجرایی خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه وبینار واکنش بهداشتی و کارگاه محرک WEGO دو برنامه پیش روی سازمان جهانی شهرهای هوشمند است، افزود: شهرها می‌توانند به صورت آنلاین در این دو برنامه شرکت و شهر ایدئال و شاد خود را طراحی کنند.
دبیرکل سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند اضافه کرد: در ماه آتی جلسه هیئت اجرایی برگزار می‌شود و از شما دعوت می‌کنم که در این جلسه شرکت کنید. مطمئنم می‌توانید ایده‌های خوبی را با حضور در این جلسه کسب کنید.
براساس این گزارش، سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند (WeGO) در سال 2010 تأسیس شده و 157 شهر و 43 سازمان و مؤسسه عضو آن هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی