[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

در رؤیای عبور از پدر، روزنامه شیراز نوین

میثم محجوبی- شیرازنوین: تیم منتخب ماه فوتبال باشگاهی پرتغال در فصل 2020-2021 انتخاب شد و نام یک بازیکن ایرانی در تیم بهترین‌های حال حاضر لیگ پرتغال به چشم می‌خورد.
با وجود تأثیرهمه گیری کرونا روی برگزاری مسابقات، تقویم فشرده رقابت‌های باشگاهی و ملی ، سایت «گل‌پوینت» که فوتبال باشگاهی در پرتغال را پوشش می‌دهد، 5 هفته ابتدایی لیگ پرتغال را که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر برگزار شد را مورد بررسی قرار داده و تیم بهترین‌های ماه را از میان بازیکنانی که بیش از 300 دقیقه بازی کرده اند انتخاب کرده است.
 این تیم براساس روش 4-3-3 و با برخی شگفتی‌ها همراه است. نکته قابل توجه این است که اغلب بازیکنانی که در تیم ماه لیگ پرتغال قرار گرفته اند از میان بازیکنانی هستند که فصل گذشته نیز در لیگ این کشور بازی کرده اند و فقط یک بازیکن جدید نامش به چشم می‌خورد. 
از سه تیم بزرگ فوتبال پرتغال-بنفیکا، پورتو و اسپورتینگ- پنج بازیکن در تیم ماه فوتبال پرتغال حضور دارند که سه نفر از آن‌ها متعلق به بنفیکا هستند؛ در حالی که اسپورتینگ و پورتو هرکدام یک نماینده دارند. اما نکته قابل توجه این لیست حضور امیرعابدزاده به عنوان دروازه بان برتر لیگ پرتغال تا این زمان است. عابدزاده در ترکیب ماریتیمو در این فصل عملکرد درخشانی داشته و اکنون به عنوان شماره یک تیم منتخب ماه لیگانوس انتخاب شده است.
امیر عابدزاده دروازه بان ایرانی ماریتیمو با دریافت نمره 6.66 بهترین دروازه بان لیگ پرتغال بوده است. او یکی از بازیکنانی است که نامش بدون حرف و حدیث در لیست بهترین‌ها قرار گرفت. عملکرد فوق العاده او در بازی برابر پورتو در ورزشگاه حریف که منجر به پیروزی 3 بر دو ماریتیمو شد نمره 8.2 را برای این دروازه بان ملی پوش به همراه داشت و همین یک نمایش هم می‌توانست باعث شود تا او یکی از یازده بازیکن برتر ماه باشد. اما ستاره اصلی ماریتیمو در این فصل تنها به این مسابقه راضی نبود، او در روز شکست برابر موریرنسه، دوباره همان عملکرد خوب را نشان داد. او در این مدت دروازه بانی بود که در لیگ پرتغال بیشترین سیو را داشت و تنها پنالتی که با آن مواجه شد را مهار کرد. در بازی برابر پورتو توانست بالاترین تعداد سیو را در یک بازی تاکنون به نام خودش ثبت کند.
امیر که فرزند احمدرضا عابدزاده، دروازه بان افسانه ای فوتبال ایران در دهه‌های شصت و هفتاد است، برای رسیدن به جایگاهی شبیه آنچه پدرش به دست آورد، کار بسیار سختی پیش رو دارد؛ اما نحوه پیشرفت او چنان امیدوارکننده است که شاید بتوان عبور او از جایگاه پدر را نیز برایش متصور بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی