[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

کاسه‌های داغ‌تر از آش!، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری   روز گذشته دویست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز با 7 دستور کار انجام شد که یکی از مهمترین دستور کارهای جلسه، بررسی حدود و ثغور مناطق و محلات کلانشهر شیراز بود. ماهیت این دستور کار افزایش مناطق شهرداری بود که شهردار شیراز در دفاع از تصویب این طرح اعلام کرد: امروزه اکثر مناطق شهرداری به صورت تخصصی فعالیت دارند. 
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، علیرضا پاک فطرت شهردار شیراز در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر اظهار داشت: برخی از اعضاء شورای اسلامی شهر برای جذب نیروهای قراردادی شهرداری کاسه داغ‌تر از آش هستند؛ ولی در بحث جذب این نیروها مشارکتی ندارند و این در حالی است که در بحث رأی گیری تصویب جذب نیروهای شهرداری کمترین حمایت را دارند. وی با بیان اینکه مجموعه‌های مناطق شهرداری شیراز قرار است در یک چارچوب استاندار فعالیت داشته باشند افزود: بر همین اساس تلاش داریم به منظور تسهیل در امر اقدامات خدمات شهری، شهروندان مناطق شهرداری را در یک قالب کارشناسی‌تر شکل دهیم.  به عقیده شهرداری شیراز امروز مسئولان مجموعه شهرداری تلاش دارند با رعایت استانداردهای شهری برای مشخص کردن مناطق حداقل و حداکثرهای جمعیت منطقه را رعایت کنند تا در امر خدمت رسانی خدشه‌ای وارد نشود. پاک فطرت در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری موضوع تصویب بودجه 3 هزار و 150 میلیارد تومان شهرداری برای سال 96 گفت: با نظر کارشناسان امر در برخی از موضوعات لایحه درآمدی بودجه را تغییر داده‌ایم تا بتوانیم با دقت بیشتری برای جذب و هزینه اعتبارات شهرداری فعالیت داشته باشیم. حق نگر، عضو شورای اسلامی شهر شیراز در دفاع از سخنان شهردار نیز گفت: باتوجه به اینکه در شرایط فعلی درآمد شهرداری در حال کاهش است اما بسیاری از پروژه‌ها رو به اتمام است و این عملکرد ستودنی است؛ ولی ضرورت دارد برنامه‌ای اجرا شود تا تمامی هزینه‌ها و عملکرد شهرداری شیراز در اجرای پروژه‌ها با شفافیت بیشتری ارائه شود. مظفر مختاری دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز در انتقاد به سخنان شهردار شیراز در خصوص افزوده شدن مناطق شهرداری نیز گفت:امروزه جمعیت شهرداری شیراز به گفته افراد به مرز 11هزار نفری رسیده است. این بدین معنا است که مجموعه شهرداری برای دریافت عوارض از شهروندان تلاش دارد مناطق را افزایش دهد. به عقیده این عضو شورا امروزه زمان آن فرا رسیده است که شهرداری با برون سپاری کردن خدمات خود، در امر ارائه خدمات برون سپاری کند تا شهروندان از منازل خود خدمات دریافت کنند. مختاری تعدیل نیرو در مجموعه شهرداری را به عنوان یک آسیب دانست و افزود: با توجه به اینکه جذب نیرو در قالب چارچوب خاصی اجرا می‌شود ضرورت دارد مجموعه شهرداری تدابیری بیندیشد تا از تمامی ظرفیت‌های نیروهای شهری برای ارائه خدمات استفاده کند.
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورا در شرایط فعلی، هزینه 8 میلیارد تومانی را برای اجرای طرح اتوماسیون شهرداری را بیهوده دانست  و افزود: امروزه همچنان خدمات شهرداری بر حسب چانه‌زنی اجرا و همچنان به روش سنتی خدمات به شهروندان ارائه می‌شود. 
سید محمدکاظم دستغیب دیگر عضو شورا نیز گفت: با توجه به عمر 5 ساله مجموعه شورای اسلامی شهر، بنا به زحمات اعضای شورا و مجموعه شهرداری نباید با انتقادهای غیرکارشناسی زیر سؤال ببرید. وی افزود: از آنجایی که در بحث بودجه، نمره قابل توجهی به شهرداری می‌دهم ولی ضرورت دارد کمیسیون‌های منتخب شورا، نظارت بیشتری  داشته باشند تا شهرداری بتواند از اعضاء شورا نمره قابل توجهی دریافت کند. 
ابراهیم شعرا دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز با انتقاد از عملکرد مجموعه شهرداری در بخش اجرای پروژه‌های شهری نیز گفت: با توجه به اینکه برخی از مناطق و معاونت‌های شهرداری با در اختیار داشتن بودجه‌های مناسب، طرح‌های قابل توجهی را اجرا کرده‌اند تصریح کرد: ضرورت داشت مسئولان بسیاری از طرح‌های درآمدزا را در قالب فاینانس اجرا و بودجه را در بخش دیگری اجرا می‌کردند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی