[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

بادمجان‌های قیروکارزین مهمان سفره اماراتی‌ها می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس مرکز جهاد کشاورزی مبارک آباد با بیان آغاز برداشت بادمجان از مزارع این منطقه گفت: پیش بینی می‌شود در اولین مرحله بیش از 30 تن از ارقام مختلف بادمجان به مقصد امارات متحده عربی صادر شود. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، مهدی انصاری با تأکید بر اینکه برداشت بادمجان از مزارع مبارک آباد تا اولین سرمای زمستانه ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: عمده ارقام صادراتی از این محصول شامل مازاراتی، سیاه، هندی، رزا بیانکا است که از بازار پسندی خوبی برخوردارند. 
 این مقام مسئول با بیان اینکه سطح زیر کشت بادمجان در این منطقه در حال حاضر نزدیک به 30 هکتار است، افزود: پیش بینی می‌شود بیش از 600 تن محصول بادمجان در این منطقه تولید و روانه بازار‌های مصرف شود. 
وی اظهار کرد: برداشت بادمجان به صورت هفتگی از مزارع انجام می‌شود و در صورت عدم بروز سرمای زودرس میزان تولید محصول افزایش چشمگیری خواهد داشت. 
انصاری با اشاره به اینکه بادمجان از جمله سبزیجات پرمصرف در مناطق جنوبی استان فارس و شهرستان قیروکارزین است و بازار مصرف بالایی دارد، ابراز کرد: استفاده از پوشش‌های پلاستیکی در مزارع فضای آزاد موجب بهبود عملکرد و پایداری بیشتر تولید می‌شود. 
رئیس مرکز جهاد کشاورزی مبارک آباد با تأکید بر اینکه وجود کشاورزان پیش رو در منطقه می‌تواند باعث ایجاد تنوع در ارقام محصولات کاشته شده در اراضی کشاورزی شود، اضافه کرد: کشاورزان پیش رو، می‌توانند از فرصت بازار‌های جدید خارجی برای محصولات کشاورزی به خوبی بهره ببرند. 
در منطقه مبارک آباد بیش از 60 نوع محصول زراعی و باغی در ارقام مختلف و متنوع کشت شده است که محصولات آن به بازار عرضه و بخش قابل توجهی نیز به مقاصد خارجی ارسال می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی