[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

واحد آموزش قضات فارس بیش از ۶۰۰ کارآموز به دستگاه قضائی کشور معرفی کرده است، روزنامه شیراز نوین

در آستانه ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، مراسم تحلیف و اتیان سوگند 17 تن از کارآموزان قضایی دوره 23 فارس با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در این مراسم ضمن محکومیت حمایت رئیس جمهور بی کفایت فرانسه در حمایت و دفاع از اهانت کنندگان به ساحت مقدس پیامبر مهر و رحمت حضرت محمد(ص) از تلاش‌های ارسلان اشرافی، معاون منابع انسانی دادگستری استان فارس به سبب برگزاری دوره‌های کارآموزی قضایی تشکر و قدردانی کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی ضمن تبریک به کار آموزان قضائی که موفق به اتمام دوره کارآموزی خود شده اند برای آنان در امر خطیر قضا آرزوی توفیق نمود و گفت: واحد آموزش کارآموزان قضایی فارس همواره بخش قابل توجهی از نیازمندی کادر قضائی فارس و کشور را تأمین کرده و تا کنون موفق شده است با بهره گیری از اساتید مجرب که اغلب از قضات عالی رتبه دادگستری استان فارس و نیز اساتید صاحب نظر دانشگاه‌های شیراز می‌باشند، بیش از ششصد کارآموز قضائی را به دستگاه قضایی کشور معرفی نماید.
وی پس از انجام مراسم تحلیف، مطالبی پیرامون امر خطیر و حساس قضا و نیز اهمیت این منصب با استناد به آیات، روایات و احادیث بیان و تصریح کرد: تعهد و تخصص، دو عامل مهم و ضروری برای قاضی در امر خطیر قضاوت است و هر گاه قاضی در قضاوت‌های خود بر اساس کتاب خدا و موازین شرع اسلام و تازه‌های علم حقوق عمل نماید قطعاًَ احقاق حق و اجرای عدالت به درستی صورت خواهد پذیرفت.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی با بیان این مطلب که قضاوت شأن انبیاء و اوصیاء الهی و مجتهدان جامع شرایط می‌باشد و قضات امروز جامعه ما قاضی مأذون می‌باشند، به قضات جوان توصیه کرد ضمن بهره مندی از تجارب همکاران قضایی مجرب استان، هیچگاه از مطالعه، پرسش و به روز کردن اطلاعات خود غافل نشوند.
وی در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی دوره 23 فارس با بیان اینکه قضات ضامن پایندگی، دوام و حفظ امنیت جامعه هستند، بر داشتن تقوای الهی قضات، داشتن روحیه انقلابی و دفاع از نظام و ولایت فقیه، خوشرویی و خوش اخلاقی قضات با مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی و تکریم و احترام ارباب رجوع، پاکدستی و امانتدار بودن در منصب قضاوت توصیه و تأکید کرد. در ادامه این مراسم ارسلان اشرافی معاون منابع انسانی دادگستری فارس نیز با بیان اینکه واحد آموزش کارآموزان قضائی فارس با استفاده از قریب به 30 تن از اساتید مجرب تاکنون ۲۳ دوره کارآموزی قضایی برگزار کرده است، یادآور شد: دوره 23 کارآموزان قضائی فارس با حضور 17 تن از کارآموز قضایی در تاریخ 25 آبان ماه سال گذشته آغاز و بیش از 370 ساعت آموزش برگزار شد که بخش عمده ای از این دوره به صورت غیرحضوری برگزار شد و تمامی کارآموزان نیز موفق به کسب حد نصاب نمره پایان دوره گردیدند. وی افزود: در مهرماه سال جاری نیز جلسه تقسیم از سوی معاونت منابع انسانی قوه قضائیه برگزار و از این تعداد 12 تن به قضات استان فارس و 5 قاضی نیز به سایر استان‌های همجوار فارس افزوده شدند و طی روزهای آینده و با حکم ریاست معظم قوه قضائیه در منصب قضاوت شروع به کار خواهند کرد.
اشرافی ضمن بیان مطالبی پیرامون نحوه و کیفیت آموزش و کارآموزی کارآموزان، از توجه و مساعدت‌های رئیس کل دادگستری استان فارس به واحد آموزش کارآموزان قضائی فارس تقدیر کرد.
گفتنی است در این مراسم از خانم‌ها تفرج و اژدری به عنوان نفرات اول و دوم کارآموزان قضایی دوره ۲3 فارس توسط رئیس کل دادگستری فارس تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی