[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

هندبال جوانان آسیا در شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سابق هیئت هندبال فارس گفت: به دلیل مسائل سیاسی، تلاش‌هایی از سوی سعوی‌ها صورت گرفته تا ایران را ناامن جلوه دهند، اما مقابل کارشکنی آنها ایستاده‌ایم.
علیرضا پاکدل در گفت‌وگو با تسنیم، درباره برگزاری دور اول لیگ برتر هندبال در دو بخش زنان و مردان اظهار داشت: یکی از نقاط عطف لیگ امسال در بخش زنان و مردان این بود که یک سری از نوجوان و جوانان در تیم‌ها حضور داشتند. در لیگ مردان تیم ذوب‌آهن تعداد زیادی جوان دارد و پرسپولیس بهبهان نیز از همین شرایط برخوردار است. حتی میانگین سنی بازیکنان نفت و گاز گچساران زیر 19 سال است. در بخش زنان هم شرایط به همین شکل بود. برای مثال در تیم فیروزآباد همه بازیکنان جوان و نوجوان بودند و این یکی از نکات مثبت لیگ بود.
وی در ادامه افزود: هر چه به روزهای آخر دور اول نزدیک شدیم، تیم‌ها هماهنگ‌تر شدند و سطح لیگ بالا رفت. تیم‌ها به دلیل شیوع کرونا امکان بازی تدارکاتی نداشتند، به علاوه هشت ماه مسابقات و ورزش کشور تعطیل بود و این موضوع روی آمادگی تیم‌ها تأثیر داشت. کلاً باید بگویم به جز چند تیمی که از نظر فنی با سایر تیم‌ها فاصله دارند، دیگر تیم‌ها در سطح خوبی با هم رقابت می‌کنند.
رئیس فدراسیون هندبال در پاسخ به این پرسش که آیا حضور جوانان در تیم‌های لیگ برتری به آمادگی تیم ملی جوانان کمک خواهد کرد، گفت: قطعاً کمک خواهد کرد؛ به خصوص اینکه شرایط بدنی و تاکتیکی آنها را بهتر می‌کند. بچه‌ها در اردوها کنار هم هستند، ولی برای آنها آمادگی و میدان دیدن هم مهم است و وقتی در لیگ بازی کنند، خروجی آن به تیم جوانان کمک می‌کند.
پاکدل درباره تاریخ آغاز دور دوم اردوی تیم جوانان یادآور شد: همه چیز به کرونا بستگی دارد. اگر رویدادها و مسابقات در شرایط فعلی لغو نشوند، جوانان چند روز بعد از پایان دور دوم لیگ آقایان وارد اردو می‌شوند.
وی راجع به زمان آغاز دور دوم لیگ مردان گفت: پیش‌بینی کردیم که دور دوم لیگ را از 20 آبان آغاز کنیم. بخش‌نامه‌ای به همه باشگاه‌ها ارسال شده و دو زمان برای انجام تست کرونای تیم‌ها اعلام شده است. شرایط خاص است و اگر سختگیری وجود دارد برای سلامت تیم‌هاست. اگر کنترل نشود و بازیکنان و عوامل تیم‌ها تست ندهند یک نفر می‌تواند در مسیر تمام تیم را بیمار و لیگ را با مشکل رو‌به‌رو کند. اگر تیم‌ها تست ندهند در مرحله دوم پذیرش نمی‌شوند.
رئیس فدراسیون هندبال در مورد تاریخ برگزاری دور دوم لیگ بانوان گفت: تاریخ دقیق آغاز دور دوم لیگ بانوان مشخص نیست و هنوز بخش‌نامه‌ای صادر نشده است. وقتی قطعی شود تاریخ انجام تست‌‌های کرونا اعلام خواهد شد.
پاکدل درباره کارشکنی سعودی‌ها در میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا افزود: تلاش‌هایی از سوی سعودی‌ها صورت گرفته است. آنها به دلیل مسائل سیاسی از چند ماه قبل دنبال این موضوعات بودند و می‌خواستند ایران را ناامن جلوه دهند تا میزبانی به عربستان داده شود. این چیز تازه‌ای نیست. ممکن است اقدامات خود را جدی‌تر کرده باشند، ولی از همان ابتدا که ایران میزبان شد این کارها را شروع کردند. ما محکم ایستادیم و مسئولان هم کمک می‌کنند که بازی‌ها را برگزار کنند. ما ثابت می‌کنیم ایران امن‌ترین کشور خاورمیانه و منطقه است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا ممکن است با شرایط فعلی کرونا در ایران و جهان دوباره تاریخ مسابقات قهرمانی جوانان آسیا تغییر کند، گفت: کنفدراسیون آسیا مصمم است که مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود، اما معلوم نیست در آینده چه اتفاقی می‌افتد. با توجه به امیدواری‌ها برای ساخت واکسن کرونا فعلاً تصمیم بر برگزاری مسابقات است. اواسط دی ماه که مسابقات قهرمانی آسیا برگزار شود، می‌توانیم بفهمیم چه می‌شود و اگر شرایط تحت کنترل بود قطعاً رقابت‌های جوانان آسیا نیز برگزار می‌شود. اگر وضعیت بدتر شود دیگر تصمیم با کنفدراسیون 
هندبال آسیاست. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی