[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

کاهش ریسک‌پذیری ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری با حضور وزیر راه و شهر سازی و استاندار فارس به صورت ویدیوکنفرانس چهار ایستگاه هواشناسی در شهرستان‌های خرامه، نی‌ریز، پاسارگاد و مهر به بهره‌برداری رسید.
گفتنی است اجرای این چهار ایستگاه هواشناسی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 323 میلیون تومان شامل ایستگاه سینوپتیک نی‌ریز با 773 میلیون تومان اعتبار، 
ایستگاه خودکار خرامه با 500 میلیون تومان اعتبار، 
ایستگاه خودکار پاسارگاد با 550 میلیون تومان اعتبارو
ایستگاه خودکار مُهر با 500 میلیون تومان اعتبار اجرایی شده که با راه اندازی این چهار ایستگاه مجموع ایستگاه‌های سینوپتیک و خودکار استان به 30 ایستگاه افزایش یافته است.
استاندار فارس در حاشیه این جلسه با اشاره به وسعت استان  و اینکه فارس قطب کشاورزی کشور محسوب می‌شود و همچنین رتبه‌های برتر در زمینه مراتع و جنگل‌ها ، عنوان کرد: بارش‌ها و اطلاعات هواشناسی برای امور مختلف به ویژه  در زمینه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای، ساخت و سازهای عمرانی، در بُعد کشاورزی و هوانوردی اثر گذار است و خطرات را کاهش داده و اطمینان در تصمیم‌گیری‌ها را کاهش می‌دهد.
وی همچنین به درخواست‌های خود از  وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد که در این ارتباط ویدئو کنفرانسی مطرح شد.
تکمیل و تجهیز رادار اصلی شیراز در کوه دراک  و همچنین درخواست تأسیس پژوهشکده هواشناسی در شهر شیراز که پتانسیل علمی  آن  در این شهر وجود دارد از جمله درخواست‌های مدیریت ارشد استان فارس از وزیر راه و شهرسازی در حوزه هواشناسی بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی