[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

تلفات سنگین درجبهه بیولوژیک ، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان اینکه کرونا در فارس همچنان قربانی می‌گیرد، از عبور تعداد جان‌باختگان ناشی از کرونا در فارس از مرز ۱۵۰۰ نفر خبر داد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «علی اکبری» با بیان اینکه متأسفانه 34 نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند، افزود: با این موارد جدید، آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به هزار و 504 نفر رسیده است.
او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، 380 هزار و 101 نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه شده است که از این تعداد، 93 هزار و 267 مورد مثبت شناسایی شده است.
دکتر اکبری همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را 79 هزار و 71 نفر عنوان کرد و گفت: هم اکنون هزار و 581 بیمار مشکوک و علامت‌دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 224 بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.
معاون درمان دانشگاه با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کووید19 و فوت ناشی از آن در فارس تأکید کرد: با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، به عنوان راهکاری مناسب در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، می‌توان از فوت همنوعان خود جلوگیری کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی