[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

شهردار صدرا: درآمد حاصل از مزایده، صرف اجرای طرح‌های خدماتی و عمرانی خواهد شد، روزنامه شیراز نوین

با حضور اعضای کمیسیون معاملات شهرداری در شرایطی شفاف و عادلانه برندگان مزایده شماره ۹۵/۵/۲۶۳۷ شهرداری صدرا مشخص شدند. به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری صدرا، دکتر پرنیان شهردار صدرا با تشکر از مشارکت شهروندان در این مزایده گفت: مشارکت مناسب مردم در اولین مزایده در دوره جدید شهرداری، به منزله اعتماد به خدمتگزاران خود در شهرداری بود که وظیفه شفافیت و ایجاد شرایط عادلانه و برابر برای شهروندان  را دوچندان می‌کرد. 
شهردار صدرا با اشاره به روند اجرایی این مزایده اظهار داشت: براساس مصوبه شماره ۹۹/۵/۲۶۳۷ شورای اسلامی شهر صدرا و مجوز صادر شده، ۳۴ قطعه از اراضی سهم شهرداری براساس حداقل قیمت پایه که توسط کارشناسان رسمی دادگستری تعیین گردیده بود به صورت عمومی در اختیار مردم قرار دادیم. 
علاوه بر نصب بنر و اطلاع رسانی محیطی، در چند روزنامه استانی نیز دو نوبت آگهی به همراه تمام جزئیات آن منتشر شد و علاوه بر آن در نشریه محلی شهر صدرا نیز با درج نقشه کامل موقعیت؛ اطلاعیه و جزئیات در ۳۰۰۰ نسخه چاپ و در بین مردم توزیع شد. نقشه دقیق و موقعیت زمین‌ها به همراه متراژ و شرایط مزایده نیز علاوه بر سایت و کانال‌های رسمی شهرداری، در بیشتر گروه‌های مجازی شهر صدرا بازنشر داده شد تا کسانی که تمایل به سرمایه گذاری دارند، بتوانند در این مزایده باتوجه به قیمت پایه مناسب آن شرکت کنند. 
علاوه بر این با توجه به استقبال مردم، شرکت در مزایده چند روز تمدید شد که مجدداً اطلاع رسانی کامل صورت پذیرفت. 
دکتر پرنیان ادامه داد: دغدغه عدم شفافیت اجرای این چنین مزایده‌ها و نگرانی از حیاط خلوت‌ها باعث شد تا تلاش نماییم باردیگر در عمل به وعده خود، برای شفاف کامل اقدام کنیم. 
به همین منظور بیش از ۶ ساعت جلسه بازگشایی پاکت‌های شرکت‌کنندگان با حضور اعضای کمیسیون معاملات و مجموعه نظارتی به صورت زنده و مستقیم از طریق لایو صفحه رسمی شهرداری در اینستاگرام پخش و مشروح مذاکرات و نرخ‌های پیشنهادی تک تک افراد به اطلاع مردم می‌رسید. حتی در زمان اقامه نماز و صرف ناهار اعضای کمیسیون، پخش زنده متوقف نگردید. 
علاوه بر این چند نفر از شهروندان به عنوان نمایندگان شرکت‌کنندگان در مزایده نیز از ابتدا تا انتهای برگزاری مزایده در سالن حاضر و از نزدیک شاهد عملکرد شهرداری بودند‌. 
همزمان نیز صورتجلسه تعیین برندگان اول تا سوم مزایده هر قطعه زمین با مبلغ پیشنهادی آنان در کانال‌های رسمی شهرداری صدرا منتشر می‌شد تا به صورت دقیق، مردم در کنار ما و ناظر بر عملکرد ما باشند. 
دکتر پرنیان با بیان بی‌سابقه بودن اینگونه شفاف‌سازی گفت: در هیچ جا سابقه ندارد که کمیسیون معاملات با نظر متقاضی که در لایو اینستاگرام نظر می‌گذارد، در جلسه به ابهام و اعتراض در مقابل دوربین رسیدگی کند که این اتفاق در این جلسه رخ داد. 
دکتر پرنیان شهردار صدرا با تشکر از همه دست اندرکاران، دستگاه‌های نظارتی و شرکت کنندگان در مزایده گفت: تلاش ما پایه‌گذاری شفافیت مؤثر و ارتباط مستقیم با مردم است. قطعاً نظارت‌های شهروندان، مسیر سلامت دستگاه‌های اجرایی و اعتماد‌سازی مردمی را هموارتر می‌سازد. 
وی تأکید کرد: مبالغ حاصله از این مزایده پس از تکمیل تشریفات قانونی، در سال ۱۳۹۹ صرف انجام فعالیت عمرانی و خدماتی برای مردم شهر صدرا خواهد شد و اسناد و جزئیات برگزاری این مزایده به صورت کامل در سامانه شفافیت شهرداری صدرا در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی