[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

ساخت تالار شهر به شهرداری واگذار شود، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر - محمد شبیری: عضو کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شیراز ضمن ارائه پیشنهاد به استاندار فارس گفت: ضروری است استاندار برای پیشبرد فارس از نظرات و مشاوره‌های وزرای فارسی دولت‌های قبل برای هم‌اندیشی در راستای توسعه هرچه بهتر این استان، استفاده کند. به گزارش خبرنگار شیراز نوین محمدرضا هاجری روز گذشته در دویست ویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در نطق پیش از دستور خود گفت: اگر میراث فرهنگی و ارشاد اسلامی فارس به دلیل مشکلات مالی توان اجرای طرح‌های تالار مرکزی و تالار سعدی را ندارد، اجرای این طرح‌ها را به شهرداری شیراز واگذار کند. وی با اشاره به طولانی شدن زمان انتظار فرهنگوران و هنرمندان شیراز برای داشتن یک تالار مناسب، لزوم چاره‌اندیشی برای حل این مشکل را مورد تأکید قرار داد. رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با توجه به اینکه شهرداری سال آینده ساخت مجموعه فرهنگی 3 هزار نفری شیراز را آغاز می‌کند، تصریح کرد: از علاقه‌مندان و صاحبان ذوق و اندیشه برای ارائه طرح‌های خود دعوت می‌شود برای اجرای این طرح مهم پیشنهادات خو د را اعلام کنند تا بتوانیم در این زمینه موفق شویم. هاجری خواستار انعکاس مصوبات شورای فرهنگ عمومی به شورای شیراز برای اجرایی شدن طرح‌های بر زمین‌مانده، مسجد محوری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، توسط شورا و شهرداری شد. عضو شورای اسلامی شیراز همچنین از نبود و کمبود پارکینگ در اماکن گردشگری مانند آرامگاه‌های سعدی و حافظ، باغ‌های ارم و دلگشا، مسجد نصیر الملک و نارنجستان قوام و ... انتقاد و اضافه کرد: این موضوع نشان می‌دهد علی‌رغم شعارهای پر رنگ در حوزه گردشگری‌، نسبت به ایجاد زیرساخت‌های اولیه عقب مانده هستیم. هاجری با بیان اینکه افزایش تعداد گردشگران را با چه امکاناتی قرار است پاسخگو باشیم، لزوم ایجاد یک کمیته یا کارگروه برای شناسایی و رفع مشکلات از سوی معاونت زیارتی و گردشگری استانداری فارس را متذکر شد.
در ادامه عضو دیگر شورای اسلامی شهر در قالب نطق پیش از دستور خود به خروج سرمایه‌گذاری شرکت نفت از شیراز و فارس انتقاد کرد. رضا محمدیان گفت: قرار بود شرکت نفت، شهرکی نظیر آنچه در محمودآباد شمال کشور دارد در شیراز احداث کند اما با رایزنی‌های استاندار کهگیلویه و نماینده مردم یاسوج، این سرمایه‌گذاری به آن استان منتقل شده است. وی با بیان اینکه 80 هکتار زمین در مجاورت یاسوج برای احداث این شهرک در اختیار شرکت نفت قرار گرفته است، گفت: با توجه به حجم فعالیت‌های شرکت نفت در فارس و عبور خطوط گازی از این استان و قرار داشتن مناطق نفتی و گازی عسلویه در جنوب فارس، قرار بود این سرمایه‌گذاری در شیراز انجام شود. 
محمدیان گفت: این جابه‌جایی سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری در سکوت مبهم مدیران و نمایندگان استان فارس انجام شده است. به اعتقاد این عضو شورای شیراز اجرایی شدن آن سرمایه‌گذاری می‌توانست زمینه‌ساز ایجاد هزار شغل در شیراز و فارس شده و بستری برای توسعه سرمایه‌گذاری و جذب و جلب گردشگر باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی