[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

فارس بارانداز قاچاق ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس اعلام کرد که طی ۲ ماه شهریور و مهر امسال وصولی پرونده‌های قاچاق کالا در این استان با افزایش روبه‌رو بوده است.
غلامرضا سالاری گفت: طی ماه‌های شهریور و مهر محکومیت مالی پرونده‌های قاچاق کالای ارجاع شده به اجرای احکام تعزیرات فارس رشدی ۶۰ درصدی داشته است. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی تعزیرات فارس، سالاری ادامه داد: افزایش محکومیت‌های مالی پرونده‌های قاچاق علی‌رغم کاهش ۳ درصدی تعداد این پرونده‌ها حاکی از اهتمام و توجه به تشکیل پرونده‌های قاچاق کلان است. مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس از افزایش ۴۸ درصدی وصولی پرونده‌های قاچاق طی این مدت نیز خبر داد و افزود: موقعیت جغرافیایی استان فارس و همجواری با استان‌های مرزی باعث دپوی حجم زیادی کالا قاچاق در استان برای ترانزیت به سراسر کشور شده است.
سالاری اضافه کرد: با توجه به هماهنگی مناسب دستگاه‌های ذی‌ربط و اقدامات مؤثری که در زمینه پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا انجام شده است، برای برچیدن این پدیده شوم اقتصادی علاوه بر استفاده از تمام توان دستگاه‌های مربوطه، فرهنگ سازی نیز به عنوان کم هزینه‌ترین و در عین حال مؤثرترین راه باید مد نظر قرار گیرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس خاطرنشان کرد: این اداره کل با نگاه حمایتی به اشتغال و تولید داخل، با عزمی جدی به مبارزه با قاچاق کالا ورود کرده و امیدواریم با اجرای برنامه‌های مدون شده، شاهد کاهش قاچاق کالا در کشور باشیم.
وی همچنین از انجام بیش از ۱۰۰۰ مورد بازرسی از اصناف، واحدهای تولیدی، انبارها و... توسط اکیپ‌های بازرسی تعزیرات حکومتی در استان فارس طی مهرماه خبر داد و گفت: وظیفه ذاتی تعزیرات حکومتی رسیدگی به پرونده‌های متشکله است.
سالاری در عین حال خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور و برای نظارت بر عرضه اقلام مورد نیاز مردم و برخورد با اخلالگران، گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی فعال شده است و با همکاری سازمان صمت، اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، استاندارد و دیگر نهادها و سازمان‌ها بازرسی و نظارت از واحدهای صنفی و تولیدی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه هدف از این بازرسی‌ها پیشگیری از وقوع تخلف بوده و تذکر به واحدهای صنفی در اولویت این بازرسی‌هاست، افزود: طی این مدت (مهرماه) ۱۶۰ پرونده برای واحدهای متخلف تشکیل و به ۶۰۰ واحد نیز تذکر داده شده است.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس از رسیدگی ویژه و خارج از نوبت به پرونده‌های متشکله در گشت‌های سیار خبر داد و اضافه کرد: شهروندان می‌توانند شکایات خود را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صمت اطلاع رسانی کنند تا پیگیری شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی