[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

حمایت از ورزش جانبازان و نابینایان، از اولویت‌های نظام است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش فارس و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پاراالمپیک، نوزدهمین مجمع عمومی کمیته ملی پاراالمپیک به صورت وبیناری به ریاست محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پاراالمپیک برگزار شد.
در این مجمع با حضور معاونان وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی‌نژاد، عبدالحمید احمدی و مهین فرهادی‌زاد، گزارش عملکرد یک‌ساله کمیته، مالی، بازرس و حسابرس ارائه گردید و مورد تأیید قرار گرفت.
سپس آیین نامه‌های مالی و معاملاتی و انضباطی ورزشکاران و کارکنان تصویب شد.
در بخش دیگر، مجمع به هیئت اجرایی اختیار داد تا نمودار تشکیلاتی و طبقه بندی نیروی انسانی را مطابق قوانین وزارت کار، بررسی و اصلاح نماید و همچنین آیین نامه‌های مختلف مورد نیاز کمیته را تدوین و با تصویب هیات اجرایی اجرا کند.
در دستور جلسه این مجمع که طبق مقررات ابلاغی ستاد کرونا به صورت وبیناری برگزار گردید، انتخاب خزانه دار و یک عضو هیئت اجرایی پیش بینی شده بود که بر اساس بند خ ماده ۱۱ اساسنامه چون انتخابات باید به صورت کتبی و با رأی مخفی باشد، برگزاری انتخابات لغو شد و مجمع با سرپرستی حسن سلگی در سمت خزانه دار تا برگزاری مجمع آتی موافقت کرد.
معاون توسعه قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در نوزدهمین مجمع عمومی کمیته ملی پاراالمپیک ضمن تقدیر از کلیه همکاران پاراالمپیک اظهار داشت: پاراالمپیک در تمامی سال‌های فعالیت با مدیریت جناب آقای خسروی وفا انصافاً یک مجموعه موفق و با افتخار برای کشور بوده است. روزی که کمیته ملی پاراالمپیک از المپیک انتزاع پیدا کرد، فرصت جدیدی ایجاد شد برای راهبری بهتر ورزش جانبازان، معلولان و نابینایان. پاراالمپیک با کمک فدراسیون‌های ذی‌ربط توفیقات خوبی داشته است. نتایج ادوار گذشته به ویژه در بازی‌های آسیایی جاکارتا و پاراالمپیک ریو نشان دهنده توانمندی ورزشکاران، مربیان و مدیران این مجموعه است. 
علی نژاد در ادامه گفت: قطعاً از اولویت‌های نظام است که جانبازان، معلولان و نابینایان با ورزش بتوانند بر ناتوانی جسمانی غلبه کنند چون برای افزایش امید به زندگی این قشر راهی جز ورزش نیست. 
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهدای نشان عالی IPC به خسروی وفا گفت: اهدای این نشان تاریخی باعث افتخار کشور شد؛ چون در تمام این سال‌ها علی‌رغم سختی‌ها و تحریم‌هایی که دشمنان علیه کشور به وجود آوردند، ایستادگی بر سر آرمان‌های انقلاب و کار و تلاش، راهی جز تحسین برای نهادهای بین المللی باقی نگذاشت.
وی افزود: وزارت ورزش و جوانان کما فی السابق از پاراالمپیک حمایت خواهد کرد تا در آینده به ویژه در توکیو هم موفقیت‌های خوبی به دست بیاوریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی