[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

تعطیلی مطب‌ها در شیراز، روزنامه شیراز نوین

در یکصد و نود و هفتمین نشست ستاد دانشگاه مدیریت کروناویروس، پیرامون محدودیت فعالیت مطب‌های پزشکی تا هفته آینده برنامه‌ریزی شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست ضمن تبریک اعیاد میلاد پیامبر (ص) و نواده گرانقدرش امام جعفر صادق(ع)، با بیان اینکه مجموعه سلامت دانشگاه روزهای سختی را سپری می‌کند، تأکید کرد: در این روزها بیش از همه به احساس مسئولیت عمومی نیاز داریم تا بتوانیم در بازگشت سلامت به جامعه، گام‌های پرتوان‌تر برداریم. دکتر «مهرزاد لطفی» ادامه داد: مجموعه سلامت در طول بیش از هشت ماه گذشته، به صورت شبانه‌روزی و حتی تا پای جان در کنار مردم استان و بیماران بوده‌اند و اکنون در این شرایط بحرانی نیاز است تا مردم نیز بیش از گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همراه مدافعان سلامت باشند.
 او با اشاره به اعمال برخی محدودیت‌ها در روزهای اخیر در استان و آغاز محدودیت‌های جدید از سه‌شنبه در کشور، از محدودیت فعالیت مطب‌ها در هفته آینده به عنوان راهکاری برای کاهش رفت و آمدها و محدود شدن زمینه‌های شیوع بیماری خبر داد.
رئیس دانشگاه در ادامه این نشست با پیگیری اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف دانشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های مختلف کادر درمان و افزایش آمادگی در برابر شرایط بحرانی کنونی را مورد تأکید قرار داد. دکتر لطفی همچنین پیگیری وضعیت مبتلایان و طی شدن دوره قرنطینه به صورت کامل برای کاهش زمینه‌های انتقال چرخه‌های بیماری را در دستور کار اعضای این ستاد قرار داد. رئیس دانشگاه ضمن بررسی روند اجرای مصوبات نشست‌های پیشین و تعیین تصمیم گیری‌های جدید برای پیشبرد بهتر برنامه ها، آخرین وضعیت سلامت اساتید و کارکنان مبتلا به کرونا را مورد پیگیری قرار داد. برنامه ریزی برای توسعه تخت‌های بیمارستانی و پیگیری آخرین وضعیت تخت‌های افزوده شده طی روزهای اخیر در بیمارستان‌های استان، دیگر محور مهم نشست دیروز این ستاد بود.  بررسی آخرین وضعیت ابتلا در شهرها و مناطق مختلف استان، روند نمونه گیری‌ها، وضعیت پذیرش و بستری بیماران عادی و نیازمند مراقبت‌های ویژه در بیمارستان ها، از دیگر محورهای مورد ارزیابی رئیس دانشگاه در این نشست بود. دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز آخرین وضعیت بیمارستان‌های استان و شرایط بیماران عادی و ویژه بستری به رئیس دانشگاه را اعلام کرد و دیگر اعضای این ستاد نیز گزارش‌های جداگانه‌ای از آخرین اقدامات انجام شده ارائه کردند. در این نشست به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و همچنین در آستانه دویستمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس، بیش از هشت ماه خدمت شبانه روزی مدافعان سلامت استان گرامی داشته شد. یکصد و نود و هفتمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس صبح دیروز، چهاردهم آبان، با حضور رئیس دانشگاه، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی