[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

یک تحلیلگر مصری: بایدن آماده بازگشت به برجام با یک بند الحاقی است، روزنامه شیراز نوین

یک نویسنده و تحلیلگر مصری تأکید کرد که جو بایدن در صورت پیروزی در انتخابات آماده بازگشت به برجام است به شرطی که یک بند الحاقی در رابطه با برنامه موشکی ایران به این توافق افزوده شود.
به گزارش ایسنا، اشرف ابوالهول، نویسنده، روزنامه نگار و تحلیلگر مصری در گفت‌وگو با پایگاه خبری «استودیو» در حاشیه پوشش انتخابات آمریکا گفت: برخی تصور می‌کنند که اگر جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود از تمام اقداماتی که ترامپ علیه ایران اتخاذ کرد عقب نشینی می‌کند، جو بایدن حاضر است به برجام بازگردد اما به شرطی که یک بند الحاقی در رابطه با محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک ایران به این توافق افزوده شود. وی که با محمد الباز، سردبیر این پایگاه خبری گفت‌وگو می‌کرد با اشاره به بیانات روز (سه‌شنبه) مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: رهبر ایران تأکید کرد که حتی در صورت تغییر رئیس جمهور آمریکا، سیاست ایران در قبال واشنگتن تغییر نخواهد کرد و رهبر ایران خودش تعیین کننده نخست سیاست خارجی ایران است.
این تحلیلگر مصری در ادامه مدعی شد که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران باعث خواهد شد که این کشور با بایدن و یا ترامپ تعامل داشته باشد.
به گزارش ایسنا، مقامات ایران از جمله محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان پیش از این بارها تأکید کرد که بحث در مورد موشک‌های بالستیک موضوع هیچ مذاکره‌ای نخواهد بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی