[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

۲۵ لایحه اقتصادی تقدیم مجلس شده است، روزنامه شیراز نوین

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: ۲۵ لایحه اقتصادی تقدیم مجلس شده است که نام برخی از آنان ممکن است اقتصادی نباشد، اما محتوایش اقتصادی است.
به گزارش ایسنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت این هفته اظهار کرد: قبلاً عرض کرده بودم دولت نزدیک ۶۷ لایحه تقدیم مجلس کرده است. بعد از تشکیل مجلس یازدهم هم ما از مجلس محترم درخواست کردیم لوایح را در دستور رسیدگی قرار دهند. چند مورد هم با رئیس و هیئت رئیسه محترم مکاتبه کردیم و این درخواست را تکرار کردیم. 
وی ادامه داد: از لوایح مورد اشاره حدود ۲۵ مورد اقتصادی است. خلط مبحثی که در این مورد صورت گرفته به دلیل ملاک و معیاری است که ما یا نمایندگان مجلس از لوایح اقتصادی دارند. ممکن است لایحه‌ای اسما لایحه اقتصادی نباشد؛ اما مفادش اقتصادی باشد و ما آن را از جهت قانونی و اقتصادی، اقتصادی تبیین می‌کنیم. 
امیری در همین راستا گفت: مثلاً لایحه حمایت از مالکیت معنوی اسمش این است اما محتوایش در بحث‌های اقتصادی مطرح می‌شود. یا موافقت‌نامه اوراسیا اسمش یک موافقت نامه است اما محتوایش درباره بحث‌های تجاری و اشتغال با کشورهای شمالی ما است؛ پس این لایحه به جهت حقوقی لایحه اقتصادی محسوب می‌شود. 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: اگر بخواهم مستقیماً اشاره کنم، می‌توانم به لایحه مالیات بر درامد و دارایی‌های اقتصادی، لایحه مقابله با فساد، لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی و بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران، لایحه اصلاح قانون تجارت، لایحه حمایت از مالکیت فکری، اصلاحه امور گمرکی و ... اشاره کنم. 
وی در پایان گفت: موارد این‌چنینی وجود دارند که عنوان مثل محتوا اقتصادی است و بعضی از این لوایح هم از جهت عنوان اقتصادی نیستند اما محتوایشان اقتصادی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی