[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

کرونا فارس را سیاه‌پوش کرد ، روزنامه شیراز نوین

با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس و مرگ ۳۰ بیمار جمع قربانیان کووید۱۹ به ۱۵۳۴ و جمع کل بیماران به ۹۵ هزار نفر رسید. روزهای کرونایی سیاه استان فارس همچنان ادامه دارد و همزمان با افزایش تعداد موارد قطعی مثبت در این استان، شاهد افزایش موارد بیماران با حالت جسمی وخیم نیازمند مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها هستیم؛ اگرچه آمار مرگ نسبت به روزهای گذشته کاهش داشته اما این عدد نسبت به شهریورماه، چندین برابر شده است.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا‌، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز چهارشنبه ۱۴ آبان در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه ۳۰ نفر در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، آمار جان‌باختگان کرونا ویروس در فارس از اسفند تاکنون به ۱۵۳۴ نفر رسیده است.
دکتر عبدالرسول همتی یادآور شد که از مجموع جان‌باختگان ناشی از کرونا در فارس، ۷۷۱ مورد مربوط به شهرستان شیراز بوده و بعد از آن بیشترین آمار مربوط به شهرستان مرودشت با ۱۰۷ مورد فوتی است.
وی ادامه داد: از مجموع جان‌باختگان کرونا در فارس ۵۸ مورد کازرون،۴۰ مورد آباده، ۲۹ مورد لامرد، ۲۷ مورد داراب، ۲۱ مورد کوار، ۱۹ مورد خرم‌بید، اقلید و قیروکارزین هر کدام ۱۸ مورد، ۱۶ مورد زرقان، ۱۵ مورد ممسنی، ۱۴ مورد سپیدان، ۱۳ مورد پاسارگاد، استهبان و زرین‌دشت هر کدام ۱۲ مورد، ۱۱ مورد خرامه، ۱۰ مورد ارسنجان، ۹ مورد سروستان، فیروزآباد و نی‌ریز هر کدام ۸ مورد، ۶ مورد مهر، رستم و بیضا هر کدام ۵ مورد، ۴ مورد بوانات، کوه چنار و فراشبند هر کدام ۳ مورد و یک مورد نیز مربوط به سرچهان بوده است. همتی گفت: مابقی جان‌باختگان کروناویروس هم مربوط به شهرستان‌های جهرم و فسا بوده که است. او گفت: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۳۸۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت‌دار تهیه شده است که از این تعداد، ۹۵ هزار مورد مثبت شناسایی شده است.
همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۸۰ هزار و ۵۱۴ نفر اعلام کرد که ۸۴درصد کل مبتلایان را از ابتدا تاکنون در بردارد.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: هم اکنون هزار و ۶۵۵ بیمار مشکوک و علامت‌دار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۳۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا به کروناویروس و فوت ناشی از آن در فارس گفت: ۲۵ شهرستان فارس در وضعیت قرمز هستند که نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و ۱۱ شهرستان نیز در وضعیت نارنجی به سر می‌برند. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از عموم مردم استان خواست تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برابر کروناویروس، روزهای بهتری را برای خود و جامعه رقم بزنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی