[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

باید روی نیازهای اساسی تمرکز کنیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تأکید کرد که تا مردم به یک باور عمومی در کنترل بیماری کرونا نرسند، تعطیلی‌ کارساز نخواهد بود.
به گزارش ش یراز نوین به نقل از ایسنا، عنایت‌الله رحیمی چهارشنبه ١٤ آبان در نشست مشترک با مجمع نمایندگان استان فارس، با تأکید بر اینکه یکی از مسائلی که باید به آن توجه کرد موضوع فرهنگ عمومی است، گفت: کمال هر جامعه‌ای متأثر از فرهنگ عمومی آن جامعه است. او ادامه داد: فرهنگ عمومی ما نیز دارای ذخایر بالنده زیادی جهت شکل‌دهی و سوق فرهنگی به جامعه جهانی است که در یک دید تاریخی و در باورهای پیشینیان مان تبلور پیدا کرده است. به روز کردن آنها و انتقال به نسل جوان و اجرای گام دوم انقلاب موجب ارتقای فرهنگ عمومی می‌شود.
استاندار فارس با بیان اینکه هدف از این جلسات اینچنین تعامل نیروهای اثرگذار برای توسعه استان و دستیابی به اهداف است، تأکید کرد که باید با اولویت بندی امور، بین منابع محدود و نیازهای نامحددی یک توزان برقرار کنیم.
دکتررحیمی همچنین با بیان اینکه با کارهای بسیار ضروری باقی مانده که باید انجام شود، خاطرنشان کرد: نیازهای جامعه پویاست و باید بتوانیم بین منابع محدود و نیازمندی‌ها یک تعادل ایجاد کنیم.
او ادامه داد: مقرر شده که تا پایان امسال پروژه‌های بالای ٩٠ درصد و تا پایان ١٤٠٠ پروژه‌های بالای ٧٠ درصد پیشرفت فیزیکی به اتمام برسند.
استاندار فارس تصریح کرد: اعتبارات محدود است به همین دلیل اگر روی نیازهای اساسی تمرکز کنیم، نتیجه بهتری خواهیم گرفت.
دکتررحیمی همچنین گفت: از یک عقب‌ماندگی تاریخی در زمینه اعتبارات عمومی در رنج هستیم که طی دو سال گذشته تلاش شده تا یک تا چند درصد افزایش یابد. او اضافه کرد: در راستای توسعه و رفع موانع سرمایه‌گذاری نیز اقداماتی همچون؛ مجوزهای بدون نام را به سرانجام رساندیم و طرح بنگاه‌های به اضافه یک را برای ایجاد اشتغال اجرایی کردیم که با اجرای این طرح در سال ٩٨، ٣٥ هزار نفر مشغول به کار شدند. استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع بیماری کرونا در استان و طرح تعطیلی دو هفته‌ای از سوی نهادها و افراد، تأکید کرد بدون مطالعه همه جانبه نمی‌توان تصمیماتی برای تعطیلی شهر در شرایط کرونایی لحاظ کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی