[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

شرط ۷.۵میلیاردی نساجی برای فکری!، روزنامه شیراز نوین

 مالک تیم مازندرانی برای مذاکره و حل مشکل به ایران برگشت. به گزارش فرهیختگان، تنها چند روز به شروع بیستمین دوره مسابقات لیگ برتر باقی‌مانده و وضعیت محمود فکری با باشگاه استقلال و رضایت‌نامه‌اش از باشگاه نساجی حل نشده است. این درحالی است که برخی موضوع را به دلیل شکایت نکردن باشگاه نساجی از این مربی تمام شده می‌دانند. درحالی که سکوت باشگاه نساجی تا این لحظه اصلاً به معنی عقب‌نشینی از موضع خود نیست و اگر وضعیت این انتقال تا قبل از شروع لیگ حل نشود می‌تواند عواقبی برای این مربی و باشگاه استقلال داشته‌باشد.
طبق اخباری که منتشر شده امیر قلعه‌نویی و نظری جویباری از مالک باشگاه نساجی خواستند موضوع دوستانه و رفاقتی حل شود. گویا چندی قبل و در همان زمان که بازار این انتقال داغ بود امیر قلعه‌نویی به واسطه رفاقت و دوستی دیرینه‌ای که با رضا حدادیان داشت از وی خواست این موضوع را به دور از هر جنجال و مسالمت‌آمیز حل کنند و واسطه شد. از طرفی علی نظری‌جویباری که از اقوام فکری است در این بین میدان‌داری کرد و از حدادیان خواست با توجه به اینکه این انتقال به هر شکل ممکن صورت گرفته از این به بعد مشکل را مسالمت‌آمیز حل کنند. همین موضوع نیز باعث شد مالک باشگاه نساجی تا امروز سکوت کرده و در جهت مسالمت‌آمیز حل کردن موضوع برآید.
3 قتی رضا حدادیان به خاطر وساطت قله‌نویی و جویباری کوتاه آمد و از شکایت رسمی دست کشید باشگاه استقلال و محمود فکری برای جلب نظر او حاضر به پرداخت سه میلیارد تومان در ازای این انتقال شدند. طبق اخباری که خبرنگار «فرهیختگان» کسب کرده، استقلالی‌ها و فکری سه میلیارد تومان پول نقد آماده کرده و حاضر شدند آن را به حساب نساجی واریز کنند ولی از آنجا که بند قرارداد فکری 5 برابر مبلغ قراردادش در ازای رضایتنامه بود، حدادیان این مبلغ را قبول نکرد. از این رو این موضوع کمی کش پیدا کرد و تا به امروز هنوز حل نشده است.قرارداد محمود فکری با باشگاه استقلال به شکلی است که این مربی باید 50 درصد از مبلغ توافقی بین باشگاه استقلال و باشگاه نساجی را برای دریافت رضایت‌نامه از روی قرارداد خود بپردازد.این درحالی است که در قرارداد این مربی با باشگاه نساجی نیز آمده در صورت جدایی فکری از تیم نساجی این مربی موظف است 5 برابر مبلغ قراردادش را به باشگاه نساجی پرداخت کند. به نظر می‌رسد قرارداد فکری در باشگاه نساجی 700 میلیون تومان بود که 5 برابر آن چیزی حدود 5/3 میلیارد تومان می‌شود. با توجه به اینکه طبق شنیده‌ها مبلغ قرارداد فکری با باشگاه استقلال 5/4میلیارد تومان است. او موظف است 50 درصد از توافق حاصله بین دو باشگاه را از جیب خود بپردازد و به نظر می‌رسد طبق توافق آن چیزی که فکری باید بپردازد کمی بیشتر از سه میلیاردی است که قبلا به نساجی پیش‌کش کرد.
نساجی حاضر به دریافت آن سه میلیارد نشد چراکه مدعی است این فقط 5 برابر مبلغ قرارداد فکری است و دستیاران او نیز که به استقلال رفته‌اند شامل این 5 برابر دستمزد می‌شوند. به نظر می‌رسد دستمزد دستیاران فکری ازجمله صمد مرفاوی، حنیف عمران‌زاده، سیروس دین‌محمدی و دیگران نیز روی هم چیزی حدود دستمزد فکری است و اگر باشگاه نساجی بخواهد همه این 5 برابر توافق را از استقلالی‌ها و مربیان‌شان بگیرد مبلغی در حدود 5/7 میلیارد تومان می‌شود. این 7.5 میلیارد یعنی 5 برابر قرارداد کل کادرفنی سابق باشگاه نساجی که حالا به استقلال رفته‌اند. جالب اینکه همان مبلغی است که از ابتدا نساجی‌چی‌ها از استقلالی‌ها در ازای رضایتنامه خواستند و آنها نپذیرفتند و کار به اینجا کشید. فکری هم در تازه‌ترین اظهاراتش اعلام کرده که نساجی از او 7 میلیارد درخواست کرده و اگر بخواهد این مبلغ را پرداخت کند باید خانه‌اش را بفروشد اما اشاره‌ای به این مسئله نداشته که این مبلغ تنها در قبال قرارداد او نیست و مربوط به کل اعضای کادرفنی‌اش است.
رضا حدادیان از شکایت خود صرف‌نظر کرد و حالا حاضر به مذاکره است. مالک باشگاه نساجی که در روزهای اخیر خارج از کشور بود شنبه هفته جاری به ایران برگشت و قرار است طی جلسه‌ای با استقلالی‌ها این موضوع را ختم به‌خیر کند. به نظر می‌رسد صحبت‌های واسطه‌ها اثر خود را روی حدادیان گذاشته و او نیز مایل است موضوع مسالمت‌آمیز حل شود و به تفاهم برسند. این جلسه هر طور شده تا پایان هفته برگزار و به نتیجه خواهد رسید تا استقلالی‌ها بتوانند سرمربی خود را از بازی هفته اول، به دور از هر حاشیه‌ای در اختیار داشته باشند. در صورتی که توافق بین طرفین حاصل نشود باشگاه نساجی دیگر درنگ نخواهد کرد و شکایت خود از این مربی و باشگاه استقلال را به سازمان لیگ ارسال می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی