[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

سپاه ساخت مسکن در صدرا را آغاز کرد ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر اعتبارات زیادی را در شهر جدید صدرا هزینه کرده و صدرا هم اکنون یکی از شهرهای پویا و بالنده استان فارس محسوب می‌شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در مراسم کلنگ زنی پروژه 620 واحدی سپاه فجر در شهر جدید صدرا با بیان اینکه مجموعه شرکت عمران صدرا در سه سال اخیر کارهای بسیار ارزشمند و خوبی انجام داده است، اظهار داشت: مدیریت این شرکت در این دوره اقدامات خوبی در حوزه خدمات زیربنایی و روبنایی داشته که در واقع عملکرد دولت محسوب می‌شود و باید در آینده نیز این خدمات ادامه پیدا کند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با اشاره به اینکه تصفیه خانه بزرگ صدرا در دست اجراست و مسیرهای دسترسی به شیراز مانند عملیات اجرایی مسیر تنگ قره پیری نیز به زودی آغاز می‌شود، افزود: تعریض معبر منتهی به شهرک گلستان و خرید معابر منتهی به دوکوهک نیز انجام شده و به زودی به نتیجه نهایی خواهد رسید. وی با بیان اینکه ساخت مدارس، کتابخانه، گازرسانی، آبرسانی و بهبود وضعیت معابر شهر جدید صدرا، گفت: فاضلاب قدیمی صدرا ترمیم شد و فاضلاب جدید به زودی به بهره برداری می‌رسد و فاضلاب بزرگ صدرا نیز هم اکنون در دست اجراست.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سیاست‌های مختلفی مانند واگذاری زمین، اجاره به شرط تملیک، مسکن مهر و مسکن اقدام ملی در دولت‌های مختلف در زمینه تأمین مسکن مورد توجه قرار گرفته است، افزود: همه این سیاست‌ها برای پاسخگویی به نیاز جامعه بوده است و باید تلاش کنیم از تجربیات گذشته برای بهبود اقدامات در حوزه زمین و مسکن بهره ببریم.
دکتر رحیمی با بیان اینکه سهم استان فارس از طرح اقدام ملی مسکن 45 هزار واحد بوده و سهم شهر جدید صدرا 25 هزار واحد تعیین شده است، ادامه داد: تاکنون در کل استان فارس برای 31 هزار و 700 واحد مسکن طرح اقدام ملی، تأمین زمین شده است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه عملیات اجرایی هشت هزار و 800 واحد مسکن طرح اقدام ملی آغاز شده و تاکنون شش هزار و 300 پروانه نیز صادر شده است، افزود: این واحدها دارای یکصد میلیون وام 18 درصد است و اگر قیمت زمین یک سوم قیمت زیربنا باشد، زمین به صورت 99ساله واگذار می‌شود و اگر قیمت بیشتر باشد با تقسیط 10ساله واگذار خواهد شد که تسهیلات خوبی از طرف دولت محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از تجارب خوب کشور در زمینه ساخت مسکن، احداث مسکن در زمین‌های توسعه یافته به منظور دسترسی آسان تر به خدمات زیربنایی و شهری است، گفت: در این شرایط هماهنگی میان ذی‌نفعان مهم است که هیئت مدیره‌های متخصص، اجرایی و قانونمند باید تلاش کنند که زمینه تسریع در اجرای طرح‌های تولید مسکن را فراهم کنند. استاندار فارس با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی باید برای خدمت رسانی به مردم حاضر به تصمیم گیری و ریسک پذیری باشند، اظهار داشت: مدیران باید بتواند تصمیم بگیرد و در چارچوب قانون و مقررات برای رفع مشکل مردم اقدام کند و الا اگرچه تاکنون آن‌ها را راهنمایی کرده ایم، ناچار خواهیم شد با آن‌ها برخورد کنیم. دکتر رحیمی با اشاره به اینکه هویت بخشی به شهر جدید صدرا از الزامات این شهر محسوب می‌شود، گفت: مدیریت شهر جدید صدرا متخصص است و در این زمینه نیز تلاش لازم را صورت خواهند داد تا این شهر از پارک‌های زیبا، المان‌های معماری به یادماندنی و آرامستان متعلق به خود برخوردار باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی