[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

کرونا هجوم کرد، شهرها تعطیل شد، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با توجه به مصوبه ستاد استانی و ملی و پیشنهاد دانشگاه‌های علوم پزشکی، فعالیت برخی اصناف و مشاغل در شهرستان‌های مرودشت، کازرون، فسا، جهرم، آباده، فیروزآباد، داراب، ممسنی، رستم و استهبان از ۱۷ تا ۲۳ آبان ماه ۹۹ تعطیل شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، عبدالرضا قاسم پور افزود: در این شهرستان‌ها علاوه بر مشاغلی که طی هفته‌های گذشته فعالیت آنها تعطیل شده مشاغل گروه ۲ شامل پاساژها، مراکز خرید و مال‌های فروش غیر مواد غذایی، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، قنادی‌ها، آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری و آرایشگاه‌های مردانه تعطیل خواهند بود.
وی ادامه داد: همچنین در این شهرستان‌ها بازار فروش خودرو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، فرش و موکت فروشی، اسباب بازی فروشی، فروش لوازم خانگی، فعالیت‌های مرتبط با خدمات چاپ، تزئینات داخلی ساختمان و عمده فروشی و خرده فروشی کالاهای تزئینی ساختمان تعطیل خواهند بود.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین در این شهرستان‌ها تا ۲۳ آبان ماه کاهش زمان فعالیت شرکت‌ها، مؤسسات و انجام دورکاری در دستور کار است و کادویی فروشی‌ها، عمده فروشی و خرده فروشی انواع پوشاک، پارچه فروشی‌ها، آتلیه و عکاسی، آژانس مشاور املاک، پرده سراها، فروش مبلمان، فروش کیف و کفش، فروش لوازم تحریر، خیاطی، خرازی و فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی تعطیل هستند. قاسم پور افزود: در حال حاضر شهرستان‌های استهبان، ارسنجان، اقلید، آباده، گراش، مرودشت، خرمبید، شیراز، سروستان، کوار، قیروکارزین، داراب، کوهچنار، سپیدان، بوانات، جهرم، فسا، خرامه، کازرون، فیروزآباد، بیضا، ممسنی، زرقان، پاسارگاد و نی ریز در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارند. وی ادامه داد: همچنین شهرستان‌های زرین دشت، فراشبند، بختگان، رستم، سرچهان، مهر، لامرد، لارستان و خنج در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند و هیچ کدام از شهرستان‌های استان در وضعیت سفید نیستند. معاون استاندار فارس گفت: در ۳۶ شهرستان استان فارس فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار که در هفته‌های گذشته تعطیل بودند همچنان تا ۲۳ آبان ماه تعطیل خواهند بود.
قاسم‌پور افزود: مصادیق اعمال محدودیت در ۳۶ شهرستان استان شامل مکان‌هایی از جمله دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مدارس شبانه روزی، زبان سراها و کتابخانه‌هاست که این مراکز باید آموزش‌های خود را به شکل مجازی انجام دهند.
وی ادامه داد: تا ۲۳ آبان ماه ۹۹، دانشگاه‌ها، مدارس، استخرهای سرپوشیده، سالن‌های سینماها و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و باشگاه‌های بدنسازی و برخی رشته‌های ورزشی مانند کشتی و کاراته و جودو و بازی‌های پربرخورد تعطیل هستند.
قاسم پور افزود: بر اساس مجوز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستور استاندار فارس، در سراسر استان استفاده از ماسک در اداره‌ها برای کارکنان و مراجعان الزامی است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: همچنین برگزاری هرگونه مراسم مذهبی، همایش، ختم، برنامه اجتماعی و فرهنگی نیز ممنوع است.
قاسم‌پور افزود: در ۳۶ شهرستان استان فارس، تالارهای پذیرایی، کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌ها تا ۲۳ آبان ماه ۹۹ تعطیل شده‌اند و رستوران‌ها، فست فودها و آب میوه و بستنی فروشی‌ها فقط به شکل بیرون بر خدمات خود را ارائه می‌دهند.
وی ادامه داد: خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شیراز تا ساعت ۲۴ جمعه ۱۶ آبان ماه ۹۹ ممنوع است و تصمیم‌گیری درمورد تمدید این ممنوعیت بر عهده ستاد ملی مدیریت بیماری کروناست.
قاسم پور افزود: در حال حاضر در مبادی ورودی استان فارس از ورود خودروهای غیربومی به استان جلوگیری می‌شود.
وی بیان کرد: تعطیلی مترو و خدمات اتوبوس درون شهری در سراسر استان نیز تا پایان هفته آینده ۲۳ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی