[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

آیین گرامیداشت هفته وحدت و روز دانش‌آموز در جویم، روزنامه شیراز نوین

 آرزو جهان‌پیما- گروه شهرستان‌ها- جویم
 آیین گرامیداشت هفته وحدت و روز دانش آموز به همت اداره آموزش و پرورش منطقه جویم و با حضور امام جمعه، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، علمای اهل تسنن و تشیع، جمعی از مسئولین ادارات بخش، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و بخش و فرهنگیان در محل سالن شهید رجایی شهر جویم برگزار گردید.
در این آیین ابتدا حسین زمانی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه جویم ضمن خیر مقدم به مدعوین، هفته وحدت، ولادت پیامبر اکرم(ص) ‌و امام جعفر صادق(ع) و روز دانش آموز را تهنیت گفت.پس از آن حجت الاسلام احمدی امام جمعه شهر جویم نیز ضمن گرامیداشت هفته وحدت و ۱۳ آبان بیان داشت: پیام ولادت حضرت محمد(ص) در روزگار آن زمان این بود که باید با استکبار مقابله کرد. وی همچنین از عملکرد و فعالیت‌های رئیس آموزش و پرورش منطقه جویم قدردانی نمود. در ادامه خالد صدیقی نماینده اهل تسنن از روستای کاریان ضمن محکوم نمودن هتک حرمت پیامبر اکرم(ص) توسط رئیس جمهور فرانسه خاطرنشان ساخت: حضرت محمد(ص) اسوه حسنه و الگویی نیکوست؛ الگوی نیک برای کسانی که به خدا و قیامت اعتقاد دارند. وی با اشاره به وحدت بین تسنن و تشیع، منطقه جویم را نمونه بارز این اتحاد دانست که زبانزد خاص و عام می‌باشد. در پایان مهدی زارع رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لارستان ضمن تشکر از ریاست آموزش و پرورش به جهت برگزاری بزرگداشت هفته وحدت و اهمیت روز دانش آموز اظهار نمود: به گفته امام راحل(ره) انقلاب ۱۳ آبان از انقلاب اول مهم تر است. وی همچنین در خصوص وحدت بین مسلمین افزود: اگر ما هیچ نقطه وحدتی هم نداشته باشیم اما وجود مبارک پیامبر خاتم(ص) باعث اتحاد بین مسلمانان می‌شود. سنت رسول‌الله(ص) نقطه وحدت ما و ایشان عصاره تمام خوبی‌هاست و نیز به نام‌های محمد، احمد، عبدالله، یاسین و طه از ایشان در قرآن یاد شده است. پیامبر(ص) با مهرورزی رفتار می‌کرد و ما نیز به مهربانی خالصانه نیاز داریم و طریق این مهرورزی پیرو آن حضرت بودن است.
از دیگر برنامه‌های این آیین، اجرای شعر و دکلمه، مولودی خوانی، قرائت بیانیه محکومیت هتک حرمت پیامبر اکرم(ص)، تقدیر از دانش آموزان برتر و فرهنگیان امور پرورشی و پویش نذر دانایی (اهدای کتاب به مدارس محروم) بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی