[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

۳۷ مرگ در ۲۴ ساعت ، روزنامه شیراز نوین

با وجود ادامه روند افزایشی تعداد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در فارس، به نظر می‌رسد هنوز گروهی از مردم بر این گمان‌اند که از خطر این بیماری در امان هستند و بی مبالاتی‌ها ادامه دارد. به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی شیرازگفت: آخرین آمارها از وضعیت شیوع کروناویروس در فارس حاکی از فوت 37 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته است؛ حال آنکه هم اینک، 240 بیمار دیگر با وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
دکتر سید روح الله حسینی دیروز جمعه 16 آبان در جلسه اعلام آمار وضعیت کرونا در فارس، گفت: از ابتدای شیوع این بیماری در فارس صبح دیروز ۳۹۲ هزار و ۴۸۶ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان بررسی و ابتلای ۹۹ هزار و ۳۲۳ نفر به بیماری کرونا قطعی شده است.
حسینی با اشاره به اینکه اضافه شدن 37 فوتی در 24 ساعت، آمار مرگ براثر کرونا در فارس را به 1612 نفر افزایش داده است، گفت: 84 هزار و 155 بیمار بهبود یافته و 1690 بیمار نیز در بیمارستان‌ها بستری هستند.
این پزشک متخصص طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با حساسیت و دقت را متذکر شد و از مردم درخواست کرد که همچنان تنها راه شکستن زنجیره انتقال، شست و شوی مکرر دست‌ها، استفاده از ماسک از زمان خروج از منزل تا بازگشت به خانه، خودداری از شرکت در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات و... است. حسینی تأکید کرد که هیچ فردی در برابر کرونا مصون نیست و اگر مشارکت کل افراد جامعه نباشد، روند شیوع این بیماری، همچنان ادامه خواهد داشت و شاهد ابتلای شمار بیشتری از هموطنان و مرگ عده‌ای از شهروندان خواهیم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی