[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

گام بلند شهرداری برای هوشمندسازی شیراز، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس حفاری و خسارت شهرداری شیراز گفت: مجموعه مدیریت شهری در کلانشهر شیراز به دنبال ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در زمینه‌های متنوعی است.
مهندس علی قربان صفرزاده به اهمیت گسترش زیرساخت‌هایی برای تقویت بسترهای فضای مجازی و نقش آن در افزایش رضایتمندی شهروندان اشاره کرد و افزود: در راستای تبدیل شیراز به یک کلانشهر هوشمند، نیازمند ایجاد و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی به ویژه در فضای مجازی هستیم و شهرداری شیراز با همیاری دستگاه‌های خدمات رسان به دنبال اجرایی سازی شبکه‌های پایداری به منظور استفاده شهروندان از اینترنت پرسرعت است. وی ایجاد و تقویت شبکه اینترنت پرسرعت را یکی از نیازهای اصلی جامعه در عصر کنونی برشمرد و تصریح کرد: شیوع کرونا و ارائه آموزش‌های مجازی به همه ما یادآوری کرد که امروزه اینترنت پرسرعت از نیاز‌های اصلی و اساسی همه طیف‌های سنی در خانواده‌ها برشمرده می‌شود و مجموعه شهرداری شیراز با همکاری شرکت مخابرات در تلاش است فرایند صدور مجوزها و اجرایی سازی پروژه را تسریع کرده و در حوزه هوشمندسازی کلانشهر شیراز گام‌های استواری بردارد.این مقام مسئول با تقدیر از نگاه مثبت مهندس اسکندپور، شهردار کلانشهر شیراز و رهنمودهای معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز، مهندس صالحی در زمینه بسترسازی برای گسترش اینترنت پرسرعت در سطح شهر اظهار داشت: برای اجرایی سازی این پروژه اولویت بندی‌هایی تعیین شده است. این طرح در ابتدا به صورت آزمایشی در شهرک سبحان به وسعت 2000 متر اجرایی خواهد شد و چنانچه شاهد افزایش چشمگیر سرعت اینترنت و سایر اهداف مورد نظر باشیم با سرعت بیشتری در سطح کلانشهر شیراز در مقیاس وسیع تری اجرایی خواهد شد.
رئیس حفاری و خسارت شهرداری شیراز در ادامه خبر از انعقاد یک تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری و شرکت مخابرات برای ایجاد 100 کیلومتر بستر سازی برای ایجاد شبکه‌های هوشمند در سطح شیراز داد و اظهار داشت: بسیاری از شهروندان اینترنت پرسرعت را از اپراتورهای مختلف یا شرکت‌های خصوصی زیرمجموعه خریداری می‌کنند اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم امکان بهره برداری کامل از ظرفیت‌های آن مهیا نیست. به همین دلیل مجموعه مدیریت شهری شیراز در این زمینه وارد شده و فرایند حرکت شیراز به سوی شهر هوشمند را تسریع می‌کند.
صفرزاده فواید اجرایی سازی این طرح را برای شهروندان مثبت و ضروری ارزیابی کرد و بیان داشت: با اجرایی سازی این طرح مشکل کمبود سرعت اینترنت در مقیاس وسیعی برطرف خواهد شد. وی در ادامه افزود: از ابتدای سال تاکنون برای اجرایی سازی این طرح 90 کیلومتر مجوز حفاری از سوی شهرداری شیراز صادر شده است و گستره عملیاتی آن در تمامی سطح کلانشهر شیراز است. همچنین امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته این تفاهم‌نامه میان شهرداری و شرکت مخابرات تا پایان ماه جاری به امضا رسیده و تا پایان سال اجرایی شود.
رئیس حفاری و خسارت شهرداری شیراز از عزم جدی شهرداری شیراز برای خدمت رسانی به شهروندان در حوزه‌های متنوع خبر داد و افزود: امروزه اینترنت پرسرعت یکی از نیازهای اصلی حرکت به سوی شهر هوشمند است و شهرداری شیراز با ایجاد بسترهای لازم در سطح شهر گام بلندی در این زمینه برمی‌دارد. وی با تقدیر از آغاز نهضت آسفالت توسط شهرداری شیراز که اخیراً تا 4 میلیون متر مربع در سطح کلانشهر توسعه یافته اظهار داشت: اولویت اجرای شبکه هوشمند سازی با مسیرهایی است که هنوز در مسیر نهضت آسفالت شهرداری مورد مرمت و بهسازی قرار نگرفته اند. هرچند که اجرای این شبکه با توجه به حفاری‌های کوچکی که انجام می‌دهد خللی در آسفالت معابر ایجاد نمی‌کند. باید در نظر داشت این پروژه عظیم در حوزه گسترش و بهبود زیرساخت نقش مهمی در جهت تبدیل شیراز به یک کلانشهر هوشمند خواهد داشت و در نهایت منجر به افزایش رضایتمندی مردم خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی