[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

در یک شرکت دانش‌بنیان؛ دستکش‌های صنعتی مقاوم در برابر حرارت و برش تولید شد، روزنامه شیراز نوین

محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت دستکش‌های صنعتی مقاوم به برش و حرارت شدند.
فرهاد طاهری مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده تجهیزات ایمنی فردی در گفت‌وگو با مهر گفت: در این شرکت انواع دستکش‌ها و ماسک‌های ایمنی به تولید می‌رسد که اخیراً موفق شدیم با فناوری نانو دو خاصیت به دستکش‌های ایمنی تولیدی خود اضافه کنیم. 
وی با بیان اینکه فناوری نانو را در پلیمر این دستکش‌ها به کار گرفتیم، بیان کرد: نانوذراتی که در تولید این دستکش‌ها استفاده کردیم باعث ایجاد خاصیت عایق در برابر حرارت و مقاوم در برابر برش شده است. وی با بیان اینکه این دستکش در برابر حرارت مقاوم است و به دست گرمایی منتقل نمی‌کند، گفت: از این دستکش‌ها بیشتر در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی فولاد و ذوب آهن استفاده می‌شود. به گفته وی، در حال حاضر فناوری که در ساخت این دستکش‌ها پیاده سازی کردیم در ایران و خاورمیانه منحصر به فرد است؛ از این رو در صدد هستیم که آن را به تولید انبوه برسانیم و سپس مازاد تولیداتمان را صادر کنیم.
طاهری افزود: کشورهای آمریکایی و اروپایی این فناوری را دارند اما محصول آنها از قیمت بالایی برخوردار است. از این رو تولید آن در کشور می‌تواند به صرفه باشد و با صادرات آن به ارز آوری در کشور کمک کند. مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: درخواست‌هایی از کشورهای انگلیس و آلمان و آمریکای جنوبی برای صادرات داریم که اکنون منتظر دریافت تأییدیه‌ها و گواهینامه‌های مورد نیاز هستیم تا بتوانیم آن را صادر کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت تولید دستکش‌های نانویی مقاوم به حرارت و برش گفت: با توجه به اینکه این دستکش‌ها در ۳ کارخانه مجموعه تولیدی این شرکت به تولید می‌رسند می‌توانیم ۸میلیون جفت در سال را به تولید برسانیم؛ در صورتی که شاید نیاز کشور سالی حدود ۳ میلیون جفت باشد. وی تأکید کرد: از این رو مازاد تولید خواهیم داشت و از هم اکنون برنامه‌های صادراتی خود را چیده ایم. طاهری با تأکید بر اینکه این دستکش‌ها بازار بزرگی دارند، گفت: قیمت این دستکش‌ها شاید کمتر از یک دوم نمونه‌های آمریکایی و فرانسوی باشد. در کل تولید کننده این نوع فناوری ۳، ۴ شرکت هستند که این فناوری را در اختیار دارند. وی تأکید کرد: با توجه به اینکه تولید دستکش‌های معاینه و جراحی نیز در برنامه کاری آینده نزدیک این شرکت قرار دارد از این رو می‌توانیم این خاصیت را به این نوع دستکش‌ها نیز اضافه کنیم. وی گفت: اولین مقصدی که قصد داریم این دستکش‌ها را به آنها صادر کنیم منطقه غرب اروپاست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی