[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

هفته نخست لیگ برتر؛ توقف در ایستگاه اول با یک اخراجی، روزنامه شیراز نوین

تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین بازی خود در لیگ بیستم مقابل تیم سایپا در حالی با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد که کمال کامیابی‌نیا هافبک سرخپوشان در این مسابقه از زمین اخراج شد.
 به گزارش مهر، هفته نخست از بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال دیروز با انجام دو بازی آغاز شد. در یکی از این بازی‌ها تیم پرسپولیس در ورزشگاه شهید دستگردی به مصاف سایپا رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. پرسپولیس با هدایت یحیی گل محمدی بازی را با ترکیب حامد لک، محمدحسین کنعانی، سیدجلال حسینی، سعید آقایی، مهدی شیری، احمد نورالهی (۷۵ - میلاد سرلک) کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن، احسان پهلوان، وحید امیری و مهدی عبدی (۶۶ - آرمان رمضانی) آغاز کرد.
عیسی آل کثیر به دلیل محرومیت از سوی کنفدراسیون آسیا در این بازی حضور نداشت. سیامک نعمتی هم که تست کرونایش منفی شده بود، به این بازی نرسید. این بازی از همان دقیقه اول با حمله تیم سایپا آغاز شد. مجید علیاری با سرعت بالا از سمت چپ دفاع پرسپولیس خود را تا کنار خط رساند و روی غفلت سیدجلال حسینی توپی را به داخل محوطه جریمه سرخپوشان ارسال کرد. این توپ با پای محمدحسین کنعانی زادگان دیگر مدافع پرسپولیس برخورد کرد و به شکل خطرناکی راهی کرنر شد. در ادامه تیم پرسپولیس دو موقعیت خوب برای گلزنی توسط مهدی عبدی به دست آورد. این بازیکن در دقیقه ۹ در حالت تک به تک با محمدحسین اکبرمنادی دروازه بان سایپا قرار گرفت که منادی توپ را دفع کرد. در دقیقه ۲۳ هم شوت عبدی در محوطه جریمه سایپا قدرت چندانی نداشت و توسط منادی مهار شد.
در حالی که بازی رو به اتمام بود و در دقیقه ۳+۴۵ مهدی عبدی در میان اشتباهات مدافعان سایپا خطرناک‌ترین موقعیت پرسپولیس را خلق کرد و توپ را به تیرک دروازه سایپا زد. 
پرسپولیس و سایپا نیمه دوم را هم هجومی آغاز کردند و بازی جذابی را به نمایش گذاشتند. محمدحسین کنعانی زادگان مدافع پرسپولیس در دقیقه ۴۸ دروازه سایپا را تا آستانه باز شدن پیش برد اما منادی بازهم در نقش ناجی سایپا ظاهر شد و توپ کنعانی زادگان را دفع کرد.
گل محمدی برای تقویت قوای تهاجمی تیمش آرمان رمضانی را به جای مهدی عبدی وارد زمین کرد. در ادامه میلاد سرلک جای احمد نورالهی را گرفت؛ با این حال سرخپوشان ۱۱ دقیقه پایانی را با یک بازیکن کمتر بازی کردند. کمال کامیابی نیا در دقیقه ۷۹ با دریافت دومین کارت زرد از زمین اخراج شد.
سایپا در دقیقه ۸۲ روی اشتباه میلاد سرلک صاحب یک ضد حمله شد ولی واکنش حامد لک اجازه نداد شاگردان ابراهیم صادقی به گل برسند.
پرسپولیس باوجود اینکه یک بازیکن کمتر داشت تا دقایق پایانی برای پیروزی تلاش کرد. در دقیقه ۸۶ میلاد سرلک شوت سنگینی به سمت دروازه سایپا زد ولی اکبرمنادی بازهم در این صحنه نفر اول بود و توپ را به کرنر فرستاد تا بازی با نتیجه تساوی بدون گل تمام شود.
نتایج دیگر بازی های لیگ بدین شرح است: 
ذوب آهن 2 - 2   فولاد
آلومینیوم اراک 0 - 3 نساجی مازندران
تراکتور 0 - 0 نفت‌ مسجدسلیمان

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی