[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

ممنوعیت کسب‌وکار به فارس رسید ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری، فعالیت مشاغل غیرضروری در کلانشهر شیراز از ۲۰ آبان‌ماه ۹۹ به مدت یک ‌ماه از ساعت ۱۸ تا صبح روز بعد ممنوع خواهد بود.
عبدالرضا قاسم‌پور دیروز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: براساس مصوبه ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا به جز مشاغل ضروری مابقی مشاغل تا ۲۰ آذرماه ۹۹ از ساعت ۱۸ تا صبح روز بعد تعطیل خواهند بود.
وی ادامه داد: مراکز ضروری شغلی شامل مراکز درمانی داروخانه‌ها، مراکز آتش نشانی، امداد و نجات، آمبولانس‌ها، خدمات سرویس‌های عمومی آب و برق و تلفن، نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین از روز 17 تا ۲۳ آبان‌ماه ۹۹، فعالیت برخی اصناف و مشاغل در شهرستان‌های مرودشت، کازرون، فسا، جهرم، آباده، فیروزآباد، داراب، ممسنی، رستم و استهبان به طور کامل تعطیل است.
قاسم‌پور افزود: در این شهرستان‌ها علاوه بر مشاغلی که طی هفته‌های گذشته فعالیت آنها تعطیل شده، مشاغل گروه ۲ شامل پاساژها، مراکز خرید و مال‌های فروش غیر مواد غذایی، تمرین و انجام مسابقات ورزشی، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، قنادی‌ها، آبمیوه و بستنی فروشی‌ها، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری و آرایشگاه‌های مردانه تعطیل خواهند بود.
وی ادامه داد: همچنین در این شهرستان‌ها بازار فروش خودرو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، فرش و موکت فروشی، اسباب بازی فروشی، فروش لوازم خانگی، فعالیت‌های مرتبط با خدمات چاپ، تزئینات داخلی ساختمان و عمده فروشی و خرده فروشی کالاهای تزئینی ساختمان تعطیل خواهند بود.
معاون استاندار فارس گفت: در این شهرستان‌ها تا ۲۳ آبان ماه کاهش زمان فعالیت شرکت‌ها، مؤسسات و انجام دورکاری در دستور کار است و کادویی‌فروشی‌ها، عمده فروشی و خرده فروشی انواع پوشاک، پارچه فروشی‌ها، آتلیه و عکاسی، آژانس مشاور املاک، پرده سراها، فروش مبلمان، فروش کیف و کفش، فروش لوازم تحریر، خیاطی، خرازی و فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی تعطیل هستند.
قاسم‌پور بیان کرد: در ۳۶ شهرستان استان فارس فعالیت گروه‌های شغلی سه و چهار که در هفته‌های گذشته تعطیل بودند، همچنان تا ۲۳ آبان ماه تعطیل خواهند بود.
وی افزود: مصادیق اعمال محدویت در ۳۶ شهرستان استان شامل مکان‌هایی از جمله دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مدارس شبانه روزی، زبان سراها و کتابخانه‌هاست که این مراکز باید آموزش‌های خود را به شکل مجازی انجام دهند. وی ادامه داد: تا ۲۳ آبان ماه ۹۹، دانشگاه‌ها، مدارس، استخرهای سرپوشیده، سالن‌های سینماها و تئاتر، موزه‌ها و باغ موزه‌ها، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی و باشگاه‌های بدنسازی و برخی رشته‌های ورزشی مانند کشتی و کاراته و جودو و بازی‌های پربرخورد تعطیل هستند.
قاسم پور افزود: بر اساس مجوز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستور استاندار فارس، در سراسر استان استفاده از ماسک در اداره‌ها برای کارکنان و مراجعان الزامی است.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: همچنین برگزاری هرگونه مراسم مذهبی، همایش، ختم، برنامه اجتماعی و فرهنگی نیز ممنوع است.
قاسم‌پور افزود: در ۳۶ شهرستان استان فارس، تالارهای پذیرایی، کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌ها تا ۲۳ آبان ماه ۹۹ تعطیل شده‌اند و رستوران‌ها، فست فودها و آب میوه و بستنی فروشی‌ها فقط به شکل بیرون بر خدمات خود را ارائه می‌دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی