[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۷
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان در مجلس: مشکل مخابراتی مردم شیراز داخلی است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی خواستار همکاری بیشتر شهرداری شیراز در حل مشکلات مخابراتی و ارتباطی شهرستان شیراز شد. ابراهیم عزیزی در نشست بررسی مشکلات و مسائل روستاهای شهرستان شیراز در زمینه‌های گازرسانی، مخابرات و آب و... در فرمانداری شیراز با انتقاد از عدم همکاری لازم در حل مشکلات مخابراتی شهرستان گفت: امروز نقاط مختلف شهرستان به لحاظ مخابراتی مشکل دارد و به نوعی ارتباطات قطع است.
عزیزی خواستار همکاری بیشتر شهرداری در زمینه حل مشکلات ارتباطی شد و افزود: شهر وضع خوبی ندارد و به نظر می‌رسد شهرداری شیراز باید همکاری بیشتری با سایر دستگاه‌ها در این خصوص داشته باشد. رئیس مجمع نمایندگان استان فارس تصریح کرد: امیدواریم در عدم انجام پروژه‌ها پای از ما بهتران در میان نباشد و با نیت حل مشکلات مردم، هرچه سریع‌تر مشکل ارتباطی شهرستان حل و فصل شود.
نماینده شیراز و زرقان در عین حال گفت: بنای ما حل مشکل شهرستان و مردم است اما در صورتی که چنین اراده ای در دستگاه‌ها وجود نداشته باشد، طبیعتاًَ باید موضوع از طریق دستگاه‌های نظارتی دنبال شود.
عزیزی همچنین گفت: امروز شهرستان شیراز به دلیل عدم توجه لازم در بحث مخابرات و ارتباط دچار بن بست شده است و ظاهراً پشت پرده‌هایی در عدم انجام کار و تکمیل سریع‌تر پروژه‌ها وجود دارد.
او با اشاره به مصوبات قبلی در خصوص حل مشکلات ارتباطی و با بیان اینکه مصوبات آن باید مبنای کار دستگاه‌ها باشد، بیان کرد: دستگاه‌ها باید مصوبات را دنبال و عملیاتی کنند نه اینکه آن را به نامه نگاری و پروسه اداری موکول کنند.
رئیس مجمع نمایندگان فارس با اشاره به ارتباط مناسب وزیر ارتباطات با مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: اگر حل مشکلات ارتباطی مربوط به وزارتخانه و تهران است، نمایندگان موضوع را دنبال می‌کنند اما ظاهراً مشکل در داخل استان و عدم اراده برای انجام کار است.
عزیزی خاطرنشان کرد: شخص وزیر برای حل مشکلات مخابراتی شهرستان شیراز قول همکاری داده است اما واقعاً نمی‌دانیم چرا مشکلات در داخل استان حل نمی‌شود که انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر این موضوع از طریق شرکت مخابرات، شهرداری و سایر دستگاه‌ها دنبال شود.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس همچنین در خصوص مشکلات گازرسانی به روستاهای شهرستان نیز گفت: شرکت گاز استان فارس باید طبق مصوباتی که در جلسه پیشین به میزبانی این شرکت برگزار شد، پروژه‌ها را با سرعت بیشتری جلو ببرد. او با توجه به مشکلات مطرح شده از سوی مدیران شرکت گاز استان در این نشست نیز گفت: به هر حال مشکلات وجود دارد اما شرایط مردم را نیز با توجه به فصل سرما و نیاز به گاز، باید در نظر گرفت. عزیزی خواستار پیگیری مصوبات قبلی از سوی شرکت گاز استان شد و تصریح کرد: هنگامی که کار شروع شد قطعاً مسائل و مشکلاتش نیز در درون کار حل می‌شود و نباید این موارد را به نامه و مجوز موکول کرد.
او در مورد مشکلات کمربندی شیراز نیز گفت: لازم است نگاه ما به کمربندی عوض شود و در شرایط فعلی بهترین تصمیم این است که این کمربندی به شهرداری شیراز واگذار شود.
او افزود: از سوی وزیر نیرو نیز 10میلیارد تومان اعتبار برای روشنایی کمربندی مصوب شده که اداره کل راهداری استان باید برای دریافت این اعتبار اقدام کرده و کار را عملیاتی کند.
عزیزی در خصوص مشکل شوری آب گنبد نمکی کهمره نیز گفت: آب منطقه ای باید جدی تر این موضوع را دنبال کند و از سرجمع اعتبارات استان رقمی را بدین منظور اختصاص دهد.
او افزود: واقعاً تعجب آور است که ما نتوانیم 10 کیلومتر لوله کشیده و مشکل مردم را حل کنیم.
عزیزی خاطرنشان کرد: آب منطقه ای این مشکل را باید دنبال کند و اگر نیاز است نمایندگان نیز مسئله را از مرکز پیگیری کنند اما مشروط به این است که کار از نقطه ای شروع شود تا مشکل مردم را حل کنیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین خطاب به مسئولان حاضر در جلسه نیز گفت: در نشست بعدی اگر 50 درصد پروژه انجام نشده باشد مجبوریم وزیر را به مجلس فرا بخوانیم.
بررسی مشکلات گازرسانی و ارتباطی روستاهای شیراز، ورودی دشت ارژن، الحاق روستای گردخون به شیراز، مشکلات سیاخ دارنگون و دهستان‌های وابسته و... از جمله مسائلی بود که در این نشست مورد بحث قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی