[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۲۳
  • دوره جدید

دعوای حیدری‌نعمتی در کمربندی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: تاکنون 6 تقاطع غیرهمسطح خلیج فارس، وحدت، عدالت، اکبر آباد و زیباشهر، سلطان آباد توسط راه و شهرسازی در کمربندی شیراز احداث شده است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: اداره کل راه و شهرسازی فارس طی سال‌های قبل نسبت به احداث قسمت‌های عمده ای از رینگ اول کمربندی شیراز اقدام نموده است.
از جمله کمربندی جنوب غرب و جنوب شیراز با 6 باند عبور به طول 25 کیلومتر، کمربندی شمال و شمال غرب با 6 باند عبور به طول 9 کیلومتر و کمربندی شرقی شیراز با 4 باند عبور و طول 9 کیلومتر و حدود 13 کیلومتر از کمربند شمال شرقی شیراز همچنین در حال تکمیل کمربندی شمال شرقی به طول 19 کیلومتر می‌باشد.
وی اظهار داشت: این کمربندی‌ها دارای استاندارد‌های لازم جهت عبور ترافیک برون شهری بوده و در محل‌هایی که با ترافیک شهری و غیرشهری تداخل داشته، 6 تقاطع غیرهمسطح ساخته شده است. مدیرکل راه و شهرسازی فارس اضافه نمود: یک تقاطع غیرهمسطح دیگر در پرحادثه‌ترین نقطه کمربندی شیراز که ورودی شهرک مهدی آباد می‌باشد نیز در دست احداث است.
مهندس زاهدی تصریح کرد: مشکلات کمربندی شیراز به خصوص کمربندی جنوب و جنوب غرب شیراز از وقتی شروع شد که توسعه روز افزون شهرک‌های مسکونی و کاربری‌های مسکونی و غیر مسکونی در ضلع بیرونی آن بدون توجه به تداخل شدید ترافیک برون شهری با ترافیک محلی آغاز گردیده که باعث افزایش تصادفات در آن شده است.
وی گفت: متأسفانه شهرداری که ذی‌نفع اصلی از این توسعه بوده است و سالیانه میلیارد‌ها ریال بابت عوارض و بقیه عنوان‌ها از ساکنین شهرک‌های مذکور درآمد دارد، هنوز موفق به اجرای کامل الزامات استفاده از کمربندی برون شهری به عنوان راه دسترسی شهرک‌های مسکونی (مثل احداث تقاطع‌های غیرهمسطح و کندروها) نشده است.
مهندس زاهدی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی در جهت توسعه کمربندی شیراز و دورنمودن ترافیک ترانزیت از شهر شیراز، از سال‌ها قبل نسبت به انجام مطالعات احداث رینگ دوم کمربندی اقدام نموده که بخش‌هایی از آن نیز در حال ساخت است که احداث آن پس از تکمیل رینگ اول در قسمت شمال شرق تسریع خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی