[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

پیش‌بینی تولید ۲۰۰هزار تن لیموشیرین در قیروکارزین، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت لیمو شیرین 270 هزار تن محصول از باغ‌های این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف سراسر کشور شود. 
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین، مهدی همتی با بیان اینکه این شهرستان با سهم 43 درصدی از تولید کل کشور، رتبه نخست تولید در کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: برداشت این محصول از اوایل آبان ماه آغاز شده و تا اوایل اسفند ماه نیز ادامه خواهد داشت. این مقام مسئول با اشاره به میانگین تولید 49 تن لیمو شیرین در هر هکتار از باغ‌های شهرستان قیروکارزین افزود: سطح باغ‌های زیر کشت محصول لیمو شیرین در این شهرستان نزدیک به 5500 هکتار است. او با یادآوری اینکه کار برداشت لیمو شیرین به صورت دستی و در یک دوره بیش از چهار ماه به طول می‌انجامد، ابراز کرد: در طول دوره مذکور پیش بینی می‌شود بیش از یک میلیون نفر روز نیروی کارگری در باغ‌های قیروکارزین مشغول به کار باشند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به اینکه سازگاری و تناسب آب، خاک و اقلیم قیروکارزین با درخت لیمو شیرین موجب شده محصول از کیفیت و تناژ تولید ممتازی برخوردار باشد، گفت: انواع رقم‌های لیمو شیرین مانند محلی، توسرخ، زعفرانی و گلابی در باغ‌های قیروکارزین قابل یافت است.
به گفته وی، لیمو شیرین قیروکارزین مرغوب ترین محصول تولید کشور است که ضمن مصرف در بازار داخلی به کشور‌های حوزه خلیج فارس، آسیای میانه و برخی کشور‌های اروپایی نیز صادر می‌شود. همتی با بیان اینکه هزینه تولید محصولات کشاورزی به واسطه افزایش قیمت نهاده‌های مورد نیاز و هزینه‌های کارگری افزایش چشمگیری داشته است، اظهار کرد: امیدواریم باغداران ضمن درجه بندی و بسته بندی محصول و یافتن بازار‌های جدید، لیمو شیرین تولیدی را با قیمت عادلانه و اقتصادی به فروش برسانند. قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع 
شده است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی