[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

صالحی‌امیری: افراد صاحب صلاحیت باید به فوتبال بیایند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: باید مدیری به فوتبال بیاید که بتواند میان همه اجزای فوتبال همگرایی ایجاد کند.
به گزارش فارس، سیدرضا صالحی‌امیری درباره وضعیت کرونا و مسابقات کسب سهمیه المپیک، اظهار داشت: همه کشورها از جمله ایران دچار خسارت شدیم چون ما در اوج اردوها بودیم. این شرایط کرونا باعث شوک شد اما تمهیدات لازم از سوی فدراسیون‌ها، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک صورت گرفت. به این صورت که ورزشکاران به صورت انفرادی تمرینات خود را داشتند. برای ورزشکاران تجهیزاتی تهیه و به منزل آنها فرستاده و برای برخی هم سالن تخصصی در نظر گرفته شد.
وی درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال و اینکه قرار است انتخابات به زودی برگزار شود، خاطرنشان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که فیفا با این مسئله و واقعیت‌های ایران برخورد منطقی کرد. اینکه فدراسیون فوتبال یک هویت خصوصی‌مدنی دارد یا عمومی؟ در دنیا نهاد عمومی غیردولتی خیلی معمول نیست. 15 نهاد در ایران به عنوان نهاد عمومی غیردولتی معرفی شده‌اند که فدراسیون‌ها و از جمله فوتبال شامل این قانون است که خوشبختانه مقامات بین‌المللی آن را پذیرفته‌اند. بقیه مربوط به سن و موارد جزئی است که حل می‌شود.رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به صحبت‌هایی که با دبیر فدراسیون فوتبال داشته، خاطرنشان کرد: با آقای نبی صحبت کردم و او تمهیدات لازم را برای انتخابات فراهم می‌کند. قرار است آذرماه انتخابات برگزار تا قبل از پایان سال میلادی پرونده انتخابات بسته شود. ما در حال حاضر احساس خطر نمی‌کنیم. حداکثر با تأخیر اگر انتخابات آذر برگزار نشود، دی‌ماه این اتفاق رخ خواهد داد. صالحی‌امیری درباره آینده انتخابات فدراسیون و ورود افراد به این موضوع، گفت: مشکل ما این است که هرکسی احساس می‌کند می‌تواند مجموعه‌ای را اداره کند، وقتی وارد می‌شود و می‌بیند نمی‌تواند کار را انجام دهد به فرافکنی روی می‌آورد. یک مدیر باید ظرفیت ملی داشته باشد؛ یعنی قدرت بسیج‌گری، توانایی برای جذب اسپانسر و توانایی برای حل مشکل را داشته باشد. شما می‌بینید فدراسیون فوتبال با نهاد اجتماعی، استان‌ها، وزارت ورزش و... کار دارد. رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به دیگر ویژگی‌های رئیس فدراسیون فوتبال، یادآور شد: نکته دیگر شناخت از مجموعه فوتبال است. فوتبال مجموعه بزرگی است و چند صدهزار بازی می‌کنند و چندین میلیون نفر هوادار هستند. شما در برنامه‌های زنده می‌بینید 6 میلیون پیامک داریم این نشان می‌دهد جامعه نسبت به فوتبال حساس است. نکته سوم اینکه مدیر باید قدرت انسجام‌بخشی و همگرایی داشته باشد. اگر به دنبال مناقشه باشید کل فوتبال مناقشه دارد. باید مدیری بیاید که بتواند میان همه اجزای فوتبال همگرایی ایجاد کند؛ در این صورت دچار حاشیه می‌شود. مدیری که این توانایی‌ها و روحیه اجماع‌سازی را نداشته باشد نمی‌تواند کار را انجام دهد.
رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سؤال که صحبت‌هایی از اجماع مطرح شده تا فوتبال از این وضعیت خارج شود، عنوان کرد: فرایند فوتبال باید آزاد، منطقی و دمکراتیک باشد اما باید در ورود دقت کرد تا افراد صاحب صلاحیت بیایند. این افراد محدود هستند و از انگشتان دست کمترند. در اینجا بحث انتخاب مربی و ورزشکار نیست بلکه انتخاب یک مدیر است. فوتبال بیش از هر چیزی به مدیر نیاز دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی