[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

پایداری لیست انتظار در بیمارستان‌ها ، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن تقدیر از مجموعه سلامت فارس به پاس تلاش ایثارگونه و شبانه روزی در برابر کروناویروس، تأکید کرد: فرمانداران، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها و ارگان‌ها نیز می‌توانند با اعمال محدودیت‌ها، تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها به کمک تیم بهداشتی درمانی بیایند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، «عبدالرضا قاسم پور» در جمع اعضای ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس افزود: با درایت و مدیریت دکتر لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اقدامات مطلوبی در مراکز درمانی استان اتفاق افتاده و همچنین با مدیریت استاندار فارس در سطح استان اقدامات مناسبی در راستای حفظ سلامت مردم انجام شده است.
او ادامه داد: بیش از هشت ماه است که همه مسئولان استان به صورت شبانه روز درگیر مدیریت کروناویروس هستند و در این شرایط سخت و حساس، تجربیات خوبی به دست آمده که باید از این تجربیات و فرصت‌ها برای تأمین سلامت مردم استفاده کرد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه این ویروس خشن تر شده و با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، محدودیت‌ها اعمال می‌شود، اظهار کرد: تصمیمات ابتکاری بسیار خوبی در استان فارس به نفع سلامت مردم گرفته شده است.
او بیان کرد: در چند روز اخیر با همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز حدود ۵۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستان‌های استان اضافه شده است، اما هنوز بیمارانی هستند که در لیست انتظار بیمارستان‌ها قرار دارند. قدرت سرایت بیماری بالا رفته است و مردم نیز نسبت به گذشته، دستورات بهداشتی را کمتر رعایت می‌کنند و این افزایش تخت‌ها و تجهیزات و امکانات و تلاش مجموعه بهداشت و درمان در حفظ سلامت و نجات جان بیماران بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست. قاسم پور با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به سه مؤلفه سلامت، امنیت و اقتصاد و معیشت مردم، گفت: باید مسئولان دستگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها، توجه به این سه مؤلفه را در اولویت فعالیت‌ها و تصمیمات خود قرار دهند. او روند رو به افزایش موارد ابتلا در شهرستان‌ها را موجب اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در برخی شهرستان‌ها عنوان کرد و افزود: لازم است فرمانداران با جدیت، مصوبات ملی و استانی را در ادارات و دستگاه‌های تحت پوشش اجرا کنند. قاسم پور انجام بالای تست‌های تشخیصی کرونا، درمان بیماران، مدیریت کنترل بیماری، تشدید بازرسی‌ها و نظارت‌ها، طرح فاصله گذاری هوشمند و حجم بالای ارائه خدمات بهداشت و درمان را از جمله موفقیت‌های استان فارس نسبت به سایر استان‌های کشور عنوان کرد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: لازم است اطلاع رسانی در افکار عمومی در خصوص دلیل اعمال محدودیت‌ها صورت بگیرد و مردم فهیم استان آگاه باشند اعمال محدودیت‌ها در راستای حفظ سلامت مردم است.
او یکی از دستاوردهای خوب استان فارس را انجام تست تشخیصی کروناویروس که از مرز پنج هزار نمونه عبور کرده و این را موفقیتی بی نظیر در کشور خواند که تلاش و ایثارگری مجموعه بهداشت و درمان استان را نشان می‌دهد و نتیجه این امر، شناسایی به موقع بیماران مشکوک و مبتلا به کووید ۱۹ بوده است.
مدیران دستگاه‌های اجرایی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی الگو باشند
قاسم پور تأکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی الگو باشند و نظارت ویژه بر کارکنان و واحدهای تحت پوشش در زمینه رعایت دستورات بهداشتی در برابر کرونا داشته باشند. هرگونه تجمعات مغایر با دستورات بهداشتی، مراسم ختم و عروسی ممنوع است و متخلفان به مراجع قضائی ارجاع داده می‌شوند. 
او توصیه کرد: با توجه به استمرار کروناویروس، با فراهم سازی زیرساخت‌ها، آموزش مجازی باید در اولویت دستور کارها باشد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با داشتن تیم قوی بهداشت و درمان استان و همدلی، اتحاد و انسجام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، همه باید برای تجدید قوای تیم‌های درمانی و مجموعه سلامت فارس، کمک کنیم.
قاسم پور اظهار کرد: بیماری خطرناک تر شده و مقابله با آن کاری سخت و طاقت فرساست؛ در این مسیر راهی به غیر از اعمال محدودیت‌ها نداریم و انتظار نداشته باشیم مجموعه بهداشت و درمان به تنهایی برای سلامت مردم پای کار باشد. همه مسئولان ادارات، سازمان ها، ارگان ها، ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی باید برای یاری به مدافعان سلامت گام بردارند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین در خصوص تشکیل قرارگاه عملیاتی، کمیته اجرای نظارت، بازرسی و پیگیری مصوبات، بسته‌های حمایتی و معیشتی، ناوگان حمل و نقل، مصوبات کشوری، استفاده از ظرفیت خیرین، ضدعفونی معابر و مکان‌های پرتردد، توضیحاتی ارائه داد. در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز مهم ترین اقدامات انجام شده و همچنین اولویت‌های سلامت استان را مطرح کردند.
همچنین فرمانداران شهرستان‌های استان، رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان در ارتباط ویدئوکنفرانسی، به طرح مسائل خود در امر مقابله با کروناویروس در استان پرداختند.
یکصد و نود و نهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس صبح دیروز، هجدهم آبان در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی