[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

فارس سرزمین فرصت‌ها برای شستا است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، به دنبال پیگیری‌های استاندار فارس جلسه هماهنگی و بررسی مسائل و مشکلات واحدهای فعال زیر مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) و ارائه طرح‌های توسعه و فرصت‌های سرمایه گذاری استان با حضور دکتر رضوانی فرد، مدیر عامل شستا، نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان واحدهای زیر مجموعه شستا برگزار شد.
دکتر عنایت الله رحیمی در این جلسه از سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومانی شستا در حوزه صنایع استان فارس خبر داد و با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با بیش از ۱۷۸ شرکت و ۹ هلدینگ سرمایه‌ عظیمی برای کشور است، عنوان کرد: باید به گونه‌ای برای این مجموعه تصمیم گیری و تصمیم سازی شود که در آینده نیز بتواند منافع سرمایه گذاران اصلی آن را فراهم کند. 
استاندار فارس ادامه داد: مجموعه مدیریت ارشد استان فارس همه امکانات و تلاش خود را برای شکوفایی هرچه بیشتر شستا در راستای توسعه کشور و همچنین تقویت ذی نفعان این مجموعه به کار می‌گیرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به توافقات و مذاکرات ابتدایی خود با مدیرعامل شستا، رفع مشکلات واحدهای تابعه این مجموعه را به عنوان اولویتی جدی و مهم برشمرد.
دکتر رحیمی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد و کم نظیر استان فارس در حوزه‌های مختلف معدنی، صنعتی، پزشکی، کشاورزی، حمل و نقل و...، تصریح کرد: انتظار داریم مجموعه ۹ هلدینگ شستا سرمایه‌گذاری‌های درخور توجه و دارای برگشت سرمایه مناسب در فارس را بر عهده گرفته و به سرانجام برسانند. دکتر رحیمی با اشاره به ظرفیت‌ مناسب استان فارس در زمینه نفت و گاز، این پتانسیل را فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری و دارای ارزش افزوده درخور توجه دانست و عنوان کرد: استان فارس این آمادگی را دارد که تسهیلات لازم، زمین و حتی خوراک را در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه استان فارس قطب پزشکی کشور و دارای صنعت گردشگری سلامت و توریسم درمانی است، از امکان سرمایه گذاری برای هلدینگ دارویی شستا در استان سخن گفت و خاطرنشان کرد: وجود شهرک دارویی و شهر سلامت نیز شرایط را برای واگذاری زمین در این حوزه فراهم کرده است.
توجه به صنعت سیمان در فارس به ویژه سیمان شیراز و خرامه از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد و گفت: بی تردید جا به جایی سیمان شیراز با همین ظرفیت اشتغال و همچنین سرمایه گذاری در سیمان خرامه کمک بزرگی به استان فارس خواهد کرد. استاندار فارس به وجود پتانسیل‌های دیگری در حوزه صنایع عمومی استان از جمله کشاورزی و صنایع تبدیلی، به‌نژادی دام، دامپروری نوین و... نیز اشاره کرد و افزود: در صورت اقدام شستا برای سرمایه گذاری در این حوزه‌ها تسهیلات لازم از سوی مدیریت استان فراهم خواهد بود که ارزش افزوده مناسبی برای کشور به دنبال دارد.
دکتر رحیمی استان فارس را میراث دار توانمندی در حوزه الکترونیک و آی تی از گذشته دانست و اظهار کرد: وجود دانشگاه‌ها و نخبگان این عرصه و همچنین شرکت‌های دانش بنیان متعدد در فارس نشان می‌دهد هلدینگ‌های شستا می‌توانند با سرمایه گذاری در این زمینه ارزش افزوده بالایی نصیب کشور کنند.
وی با بیان اینکه فارس از برترین‌های استان در حوزه انرژی‌های مختلف همچون نفت، گاز و برق است، یادآور شد: زمینه سرمایه گذاری در این حوزه نیز در استان فراهم است و دولت نیز خریدار تضمینی انرژی خواهد بود.
استاندار فارس حمل و نقل هوایی و ریلی را از دیگر زمینه‌های مناسب سرمایه گذاری برای شستا در فارس برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرکت حمل و نقل ریلی در فارس تأسیس شده و میزان زیادی بار در راه آهن فعلی و بخش‌هایی از راه آهن که در آینده احداث خواهد شد، پیش بینی شده است که سرمایه گذاری در این حوزه نیز سبب بالندگی و توسعه فارس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی