[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۵
  • دوره جدید

با ۷ تغییر در غذاخوردنتان پف چشم را رفع کنید، روزنامه شیراز نوین

احتمالاً بسیاری از ما در فروشگاه‌ها به دنبال مؤثرترین محصول برای کاهش پف زیر چشم هستیم. صرف نظر از اینکه این محصولات و کرم‌ها چقدر شناخته شده یا گران هستند، نتیجه استفاده از آنها موقت است. به گزارش سیمرغ، مقابله با پف زیر چشم با استفاده از محصولات مراقبت از پوست فقط به صورت سطحی مشکل شما را حل می‌کند. علت اصلی پف زیر چشمان شما ریشه در رژیم غذایی شما دارد. می‌توانید با استفاده از تغییراتی کوچک در رژیم غذایی‌تان پف چشمتان را کم کرده یا از شرش خلاص شوید.
1 . جعفری بخورید
جعفری از عملکرد کلیه با بیرون راندن مایعات اضافه از بدن حمایت می‌کند.
نحوه استفاده از جعفری برای رفع پف چشم
جعفری تازه را با سالاد یا اسموتی یا آبمیوه مخلوط کنید. همچنین می‌توانید ساقه‌های جعفری را جدا کرده و به همراه آبلیمو به عنوان یک سالاد خوشمزه نوش جان کنید.
اسموتی از ترکیب کردن چند میوه مختلف به دست می‌آید. تفاوت اسموتی با آب میوه این است که در اسموتی هیچ یک از اجزای میوه از آن جدا نمی‌شوند و با هم ترکیب می‌شوند.
2 . دمنوش‌های گیاهی بنوشید
رژیم غذایی‌تان را با دمنوش‌های گیاهی غنی کنید تا فرایند دفع مایعات اضافی بدن و پاک‌سازی بدن از سموم تسریع شود.
نحوه استفاده از دمنوش‌های گیاهی برای رفع پف چشم
خرید دمنوش‌های گیاهی به خلاقیت شما بستگی دارد. می‌توانید دمنوش‌های گیاهی را به صورت جداگانه خریداری نموده و به سلیقه خودتان ترکیباتی را ایجاد کنید که طعمشان جوانه‌های چشایی شما را تحریک کند یا از انواع دمنوش‌های خاص ترکیبی گیاهی که برای پاکسازی و سم زدایی بدن آماده شده اند خریداری نمایید.
3 . ترب کوهی به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید
ترب کوهی مانند جعفری برای از بین بردن آب اضافی کلیه‌ها استفاده می‌شود.
نحوه استفاده از ترب کوهی برای رفع پف چشم‌ها
ترب کوهی رنده شده را می‌توانید به عنوان یک چاشنی خوشمزه روی هر دستور غذایی استفاده کنید، از ساندویچ گرفته تا سالاد و دیپ‌ها.
دیپ هر نوع خوراکی است که دارای غلظت باشد که می‌توانید تکه‌های میوه و سبزی در داخل دیپ خود استفاده کنید. به عنوان مثال ماست نوعی دیپ محسوب می‌شود. میزان غلظت دیپ بستگی به خودتان دارد.
4 . آبمیوه مصرف کنید
وقتی یک لیوان آب میوه تازه مصرف می‌کنید، مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی و آنزیم وارد گردش خون می‌شود و مزایای میوه‌ها و سبزیجات جذب بدنتان شده و ناخالصی‌های موجود در جریان خون را پاکسازی می‌نماید.
نحوه استفاده از آب‌میوه‌ها برای رفع پف چشم
هنگام آبمیوه گیری زیاد از میوه‌ها استفاده نکنید زیرا میوه‌ها غلظت بالایی از شکر دارند. آب میوه‌ها غلظت قند بالایی دارند. پس برای دستیابی به مزایای سلامتی بیشتر آبمیوه‌ها را با آب کرفس، لیمو، اسفناج و خیار که کالری و قند کمتری دارند مخلوط نمایید.
5 . مصرف قهوه و نوشیدنی‌های گازدار را محدود کنید
مایعات مصرفی خود را با محدود کردن قهوه، نوشیدنی‌های گاز دار، پاکسازی و تطهیر کنید. این کار تأثیر زیادی بر سلامت کلی بدنتان می‌گذارد.
این نوشیدنی‌ها را با آب خالص یا به همراه آب لیمو یا دمنوش‌های گیاهی جایگزین کنید.
6 . آب بیشتری بنوشید
آب برای رژیم غذایی ما ضروری است. زمانی که آب کافی به بدن برسد، بدن نیز آب کمتری در خود نگه می‌دارد که معمولاًَ احتباس مایعات در بدن است که باعث پف زیر چشم می‌شود. همچنین نوشیدن آب باعث بیرون راندن سموم از بدن می‌شود.
نحوه استفاده از آب برای رفع پف چشم
نوشیدن حداقل 8-10 لیوان آب در روز.
7 . نمک کمتری استفاده کنید
سدیم نقش مهمی در تنظیم آب در سلول‌های بدنتان ایفا می‌کند. زمانی که نمک استفاده می‌کنید بدنتان برای برقراری تعادل آب بیشتری در خود نگه می‌دارد. نوشیدن آب بیشتر این نمک اضافه را از بدن خارج می‌کند تا بدنتان به حالت عادی بازگردد از این رو پف زیر چشمتان کاهش پیدا می‌کند.
نحوه استفاده از نمک برای رفع پف چشم
محدود کردن یک باره نمک کار سختی است. برای آسان تر شدن این روند با جایگزین کردن بخشی از نمک مصرفی با ادویه‌های گیاهی آغاز کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی