[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

هواپیمای فضایی ویرجین گالاکتیک پرواز می‌کند، روزنامه شیراز نوین

شرکت ویرجین گالاکتیک در اواخر آبان هواپیمای فضایی «اسپیس شیپ۲» را به طور آزمایشی به مدار زمین می‌فرستد.
به گزارش مهر به نقل از انگجت، شرکت ویرجین گالاکتیک، از ماه قبل مقدمات برای نخستین پرواز فضایی خارج از بندر فضایی خود در نیومکزیک را آغاز کرد. در آن زمان این شرکت فقط از تصمیم خود برای پرواز مذکور در ۲۲ اکتبر خبر داد.
اما اکنون ویرجین گالاکتیک تصمیم خود برای انجام پرواز آزمایشی هواپیمای فضایی «اسپیس شیپ ۲» در بازه ای از ۱۹ تا ۲۳ نوامبر (۲۹ آبان تا ۳ آذر) اعلام کرده است.
این شرکت همراه اعلام خبر مذکور گزارش مالی خود در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ را نیز منتشر کرد. به نظر می‌رسد «اسپیس شیپ۲» با دریافت هزینه محموله‌هایی را حمل می‌کند که به پروژه فرصت‌های پرواز ناسا تعلق دارد. همچنین ویرجین گالاکتیک روی توافقی با دکتر آلن استرن تأکید کرد. طبق این توافقنامه شرکت مذکور استرن در پرواز آزمایشی «اسپیس شیپ۲» حضور خواهد داشت تا بتواند آزمایش‌هایی را در مدار زمین انجام دهد.
به گفته این شرکت فروش بلیت برای سفر به مدار زمین از ۲۰۲۱ میلادی و پس از پرواز ریچارد برانسون (مدیر ارشد اجرایی شرکت) آغاز می‌شود. برانسون امیدوار است تا این پرواز را در سه ماهه نخست ۲۰۲۱ میلادی انجام شود.
البته «اسپیس شیپ ۲» تاکنون ۲ بار در گذشته به فضا پرتاب شده است. ویرجین گالاکتیک در بخش مقدمات انجام پرواز با استفاده از شبیه سازهایی روی زمین به خلبانان خود آموزش 
داده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی