[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

خداحافظی اجباری ۳۰ساله‌ها از تیم ملی، روزنامه شیراز نوین

سرمربی کروات تیم ملی تمایلی به دعوت از بازیکنان پا به سن گذاشته و بالای ۳۰ سال به تیم ملی ایران ندارد. به گزارش ایسنا، دومین اردوی تیم ملی فوتبال ایران با حضور دراگان اسکوچیچ از دیروز آغاز شد و بازیکنان مدنظر این سرمربی رفته رفته به اردو اضافه خواهند شد تا آماده دیدار با بوسنی‌ و هرزگووین در پایتخت این کشور یعنی سارایوو شوند. در این اردو، ۲۳ بازیکن به تیم ملی دعوت شدند که نفرات جدید بیش‌تر به علت ناآمادگی یا مصدومیت‌های جزیی، برخی از بازیکنان مانند آزمون، جهانبخش، طارمی، کریمی و... توانستند مجوز حضور در تیم ملی را به دست آورند. در عوض، اسکوچیچ یک بار دیگر چشم خود را روی نام بازیکنان باسابقه‌ای مانند مسعود شجاعی، اشکان دژاگه، امید ابراهیمی، وریا غفوری، رامین رضاییان و... بست. به نوعی این سرمربی کروات که دو سال دیگر جام جهانی ۲۰۲۲ را پیش روی خود خواهد داشت، از الان تغییرات در تیمش را کلید زده و خیلی از بازیکنان بالای ۳۰ سال را که باعث افزایش میانگین سنی تیم او می‌شوند، کنار گذاشته و روی به جوان جویا نام آورده است.
اگر چه در تیم او همچنان دو، سه بازیکن بالای ۳۰ سال دیده می‌شود که به علت کیفیت فنی بالای این بازیکنان و به نوعی غیرقابل جانشین‌ بودن آن‌هاست. در واقع اسکوچیچ در بازی با ازبکستان نشان داد که این بازیکنان یعنی وحید امیری، شجاع خلیل‌زاده و احسان حاج صفی که وارد دهه چهارم زندگی خود شدند، جزو برنامه‌های اصلی این مربی هستند و شاید خداحافظی با این بازیکنان را برای بعد از جام جهانی موکول کرده است.
حتی ممکن بود در صورت حضور طارمی و آزمون، اسکوچیچ مانند نخستین اردوی تیم ملی کریم انصاری‌فرد را هم به تیم ملی دعوت نکند که به علت افزایش شمار غایبان، فعلاً بازیکن AEK آتن به تیم ملی دعوت شده و باید منتظر عملکرد او در بازی با بوسنی باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی