[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۹
  • دوره جدید

گاز پاشنه آشیل صنعت ، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی- گروه خبر
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: استان فارس در مسیر صنعتی‌شدن قرار دارد؛ لذا گازرسانی به واحدها و مناطق بدون گاز، باید در اولویت قرار گیرد.
ابراهیم عزیزی در آیین پویش استان سبز در خان‌زنیان که به‌صورت ویدئوکنفرانس با وزیر نفت برگزار شد، با اشاره به اهمیت گازرسانی در رونق صنعتی استان اظهار داشت: فارس با جمعیتی بالغ‌بر 5میلیون نفر بیش از هر جای دیگری سزاوار این نعمت بزرگ است. او افزود: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در زمینه گازرسانی  انجام شده اما باید باقی‌مانده واحدهای مسکونی و صنعتی استان نیز موردتوجه قرار گیرند.
عزیزی همچنین گفت: به‌عنوان مثال در همین خان‌زنیان و دشت‌ارژن یا در کوهمره و قره‌چمن و... هنوز روستاهایی وجود دارد که گاز ندارند که انتظار داریم با حمایت شرکت گاز استان عملیات گازرسانی به این نقاط هرچه سریع‌تر انجام شود. رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با بیان اهمیت گازرسانی در رونق صنعتی استان فارس تصریح کرد: امروز استان فارس در مسیر صنعتی‌شدن است و صنعت نیز برای رونق و توسعه نیاز به حمایت جدی شرکت گاز برای بهره‌برداری از این ماده حیاتی دارد. عزیزی همچنین خواستار حل مشکلات گازرسانی به روستاها شد و افزود: بالغ بر 59 روستا در استان داریم که بنا به گفته مسئولان مربوطه سرانه گازرسانی به آنها بالاست اما نمی‌توان به آنها گفت سرانه بالاست و نمی‌توان به شما گاز داد؛ لذا باید به‌شکلی مشکل مردم  را حل‌وفصل کرد.
عزیزی همچنین گفت: در کنار گازرسانی به مناطق، شبکه گاز فعلی استان نیز نیازمند بازسازی، مقاوم‌سازی و ترمیم است که موضوع مهمی بوده و نیاز است مسئولان گاز به آن توجه کنند.
او تأکید کرد: اگر این موضوع موردتوجه قرار گیرد، حرکتی روبه‌رشد را در استان تجربه خواهیم کرد.
رئیس مجمع نمایندگان فارس در پایان نیز با تشکر از مسئولان وزارت نفت و گاز گفت: از همه عزیزانی که در این عرصه خدمت تلاش کرده‌اند، از مسئولان و مدیران و مهندسان کارگران و... که پروژه‌ها را برای بهره‌برداری آماده کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی