[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

۱۸۰۰ کارگر به کرونا مبتلا شده‌اند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: ‌از آغاز شیوع کرونا در اسفندماه ۱۳۹۸ تاکنون، یک‌هزارو۸۰۰ نفر از کارکنان کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی استان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که بیشتر آنها بهبود یافته‌اند و در این میان، پنج نفر جان خود را از دست دادند.
سهراب مختاری، دیروز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: همچنین در این مدت، حدود ۱۵ نفر از کارکنان این اداره‌کل به کرونا مبتلا شدند که همگی آنها بهبود یافتند. وی ادامه داد: با توجه به درگیرشدن بسیاری از نیروهای ما به‌ویژه در شهر شیراز به بیماری کرونا، تمام فعالیت‌ها را به مدت ۲ هفته تعطیل کردیم که دیروز دوشنبه نوزدهم آبان‌ماه ۱۳۹۹ با بهبود شرایط، این فعالیت‌ها از سر گرفته شده است.
وی ادامه داد: به کارکنان نیز اعلام کرده‌ایم کسانی که خودشان یا اعضای خانواده‌شان به ویروس مبتلا شده‌اند، نیاز به حضور در محل کار نیست و می‌توانند به شکل دورکاری فعالیت کنند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در ادامه با بیان اینکه حجم کار این مجموعه در مقایسه با قبل از شیوع کرونا ۲۰ برابر شده است، گفت: با وجود این افزایش حجم کار و فعالیت، تمام پروتکل‌های و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ‌شده ازجمله دورکاری کارکنان رعایت می‌شود.
مختاری ادامه داد: از آنجا که این اداره‌کل و کارکنان آن هم در زمینه اقتصاد و معیشت و هم سلامت و درمان درگیر هستند و حجم فعالیت کارکنان به‌ویژه در این ایام به‌واسطه ارتباط مستقیم با طیف وسیعی از افراد جامعه افزایش داشته، خطر ابتلای آنها به کرونا نیز به همین میزان افزایش داشته است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: طی این مدت پرداخت تسهیلات یک‌میلیون تومانی به ۹۹۱هزار خانوار در استان انجام شد و بحث کمک‌های معیشتی در قالب بسته‌های مختلف و همچنین طرح مواسات را با همکاری سایر مجموعه‌ها و بخش خصوصی دنبال کردیم. او اظهار داشت: پرداخت بیمه بیکاری به ۷۳هزار نفر، پرداخت ۴۴۲میلیارد تومان تسهیلات کرونا به ۴۲هزار کارفرما و انجام ۳۰۰هزار بازرسی از کارگاه‌ها از دیگر اقدامات اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایام شیوع کرونا بوده است.
وی تصریح کرد: این حجم از فعالیت در حالی صورت گرفته که بخشی از نیروهای ما براساس دستورالعمل‌های ابلاغی به شکل دورکاری فعالیت داشتند اما اجازه ندادیم که مراجعان ما به‌ویژه نیروی کار و کارفرما که طی این ایام دچار آسیب‌های بسیاری شدند، دچار مشکل دوچندان شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی