[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

در دهه فجر انقلاب ۴۲ باب پروژه در فارس افتتاح می‌شود، روزنامه شیراز نوین

همزمان با دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی بالغ بر 42 باب پروژه آموزشی و پرورشی با ظرفیت 185 کلاس درس در 21 هزار متر مربع مساحت زیربنا به بهره‌برداری می‌رسد. احمد دست نیان مدیر کل نوسازی مدارس فارس با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل 32 باب فضای آموزشی با 185 کلاس درس در 19 هزار متر مربع مساحت زیربنا و ده باب فضای پرورشی (خوابگاه ، نمازخانه، سالن ورزشی) در 2 هزار مترمربع مساحت زیربنا است  که برای ساخت آنها بیش از 180 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. 
مدیرکل نوسازی مدارس افزود: از مجموع این پروژه‌ها 18 باب دبستان با 130 کلاس درس در 10 هزار و 500 مترمربع، 6 باب دبیرستان دوره اول با 35 کلاس درس در 3000 متر مربع ، 8 باب دبیرستان دوره دوم با 20 کلاس درس در 5 هزار و 500 متر مربع احداث شده است که بالغ بر 163 میلیارد ریال در اجرای آنها هزینه شده است و برای 10 باب پروژه پرورشی نیز حدود 17 میلیارد ریال هزینه شده است که درمجموع حدود 66 میلیارد ریال از کل اعتبار را خیرین فرهنگ دوست مدرسه‌ساز تعهد کردند که بیش از 30 درصد اعتبار هزینه شده برای پروژه‌های دهه فجر را شامل می‌شود.
دست نیان خاطرنشان کرد: از اعتبار مصوب سال 95 تاکنون فقط 50 درصد آن تخصیص یافته که امیدواریم با تحقق مابقی اعتبارات تا پایان سال مالی روند مدرسه سازی به ویژه در مقوله ایمن سازی فضاهای آموزشی از شتاب بیشتری برخوردار شود.
وی  افزود: از سال 1392، اعتبار ویژه‌ای برای ساماندهی و استانداردسازی سیستم گرمایش و سرمایش مدارس، از سوی دولت تدبیر و امید اختصاص یافته که بر پایه آن بالغ بر 2 هزار و 100 مدرسه با ظرفیت 11 هزار و 600 باب کلاس درس تا امروز در استان فارس به سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد و بدون خطر مانند حرارت مرکزی یا اسپلیت دومنظوره مجهز هستند و برای تحقق این مورد بیش از 32 میلیارد تومان هزینه شده است. 30 درصد این اقدامات طی یک سال اخیر انجام شده تا اولیا و مربیان و دانش آموزان با خاطری آسوده در زیر سقف‌های مدارس به امر مهم تعلیم و تربیت بپردازند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی